Wiadomości z Sosnowca

Zmiany w komunikacji miejskiej w Sosnowcu. Na ul. Małachowskiego wracają tramwaje

  • Dodano: 2023-08-31 13:00

W Sosnowcu zmiany. Dobiega końca remont ulicy Małachowskiego, a tym samym szykuje się powrót tramwajów. Tym środkiem lokomocji pojedziemy już 4 września. Jednakże należy mieć na uwadze, że to jeszcze nie koniec przebudowy deptaka. Ruch tramwajów zostanie przywrócony, ale inwestycja realizowana przez miasto trwa.

Ruch tramwajów zostanie przywrócony

Jak przyznaje rzecznik spółki Tramwaje Śląskie, realizacja inwestycji pn. „Przebudowa torowiska tramwajowego w ciągu ul. Małachowskiego od ul. Mościckiego do ul. 3 Maja w Sosnowcu” opóźniła się, jednakże teraz możemy mówić o jej finalizacji.

- Zadanie obejmowało modernizację 400-metrowego odcinka torowiska i jezdni, którą częściowo postanowiono zmienić w deptak. Generalnym wykonawcą prac, w drodze postępowania przetargowego, wybrana została gliwicka firma Silesia Invest, która przystąpiła do realizacji zadania w lutym 2021 r. – wskazuje Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie.

Tramwaje Śląskie realizowały przedsięwzięcie razem z miastem Sosnowiec.

– Nie chcemy dziś jednak wracać do tego, bo wreszcie jest dobra informacja! Układ torowy i sieciowy jest gotowy do obsługi ruchu tramwajowego, zatem – mimo że ulica Małachowskiego to wciąż plac budowy – wznawiamy ruch tramwajów! Apelujemy jednak do pasażerów, żeby zachowali ostrożność, gdyż prace budowlane będą nadal realizowane – zaznacza Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A.

Zmiany na ulicy Małachowskiego od 4 września

W związku z oddaniem do ruchu torowiska w ul. Małachowskiego, od poniedziałku 04.09.2023 r. wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu:

  •  dla linii nr 15, 21 i 22 wprowadzone zostaną nowe rozkłady jazdy zarówno na dni robocze jak i wolne od pracy;
  •  tramwaje linii nr 24 będą kursować w relacji: Sosnowiec Konstantynów Okrzei – Sosnowiec Milowice pętla;
  •  tramwaje linii nr 27 będą kursować w relacji: Sosnowiec Kazimierz Górniczy pętla – Sosnowiec Będzińska pętla, z kursami wydłużonymi do przystanku Będzin Osiedle Zamkowe pętla.
     
Sosnowiec: Tramwaje wracają na ulicę Małachowskiego/ fot. Tramwaje Śląskie


Źródło: Tramwaje Śląskie S.A, Redakcja

Komentarze (1)    dodaj »

  • Sosnowiczanin

    No rewelacja 27 z Będzina co godzine,mistrzostwo świata normalnie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również