Wiadomości z Sosnowca

"Jurajscy Rycerze" zagrają w Arenie Sosnowiec

  • Dodano: 2023-08-29 08:30, aktualizacja: 2023-08-29 08:37

Wczoraj podpisano umowę, na mocy której siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie w europejskich pucharach zagrają w nowej Arenie Sosnowiec.

Umowa już podpisana!

Pierwszym rywalem drużyny trenera Michała Winiarskiego w 1/32 finału Pucharu CEV będzie brązowy medalista ligi austriackiej TSV Raiffeisen Hartberg. W poprzednim sezonie Warta grała w Lidze Mistrzów w Dąbrowie Górniczej. Tym razem jako czwarty zespół PlusLigi wystąpi w Pucharze CEV i przeniesie się do Areny Sosnowiec w nowym kompleksie sportowym ArcelorMittal Park.

Umowa opiewa na organizację siedmiu spotkań, a sprzedaż biletów ruszy pod koniec września.

– Jestem przekonany, że ten nowy obiekt dzięki naszej grze, dzięki naszym kibicom, fanom sportu będzie tętnił życiem. Umowa zawiera możliwość rozegrania siedmiu meczów i potwierdzam, że chcemy zagrać je wszystkie, czyli do finału. Nie przewidujemy niewykonania tej umowy. To jest nasz cel sportowy – podkreśla prezes Warty, Kryspin Baran.

– Nie tylko Zawiercie, ale wiele miast w Polsce, zazdrości wam takiej infrastruktury. Nam będzie miło rozgrywać tutaj mecze. Reprezentacja Polski już przetarła szlaki, jeśli chodzi o siatkę, na tym obiekcie. Mam nadzieję, że tych meczów rozegramy siedem i wszystkie będą wygrane – dodał zawodnik Warty, reprezentant Polski Bartosz Kwolek.

19 lipca odbyło losowanie par 1/32 finału Pucharu CEV i zawiercianie trafili na TSV Raiffeisen Hartberg. Pierwszy mecz zostanie rozegrany 25 października w Sosnowcu (godz. 19), a rewanż w Austrii 31 października.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również