Wiadomości z Sosnowca

Wystawa prac uczniów Zespołu Szkół Plastycznych w Dąbrowie Górniczej

  • Dodano: 2021-12-10 11:15

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu oraz Zespół Szkół Plastycznych w Dąbrowie Górniczej serdecznie zapraszają do Galerii „Pod Świetlikiem” Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 w Sosnowcu, do zwiedzania wystawy prac uczniów dąbrowskiego „Plastyka” - „go!lem”. Ekspozycja plakatów inspirowanych twórczością Stanisława Lema będzie udostępniana od 6 grudnia 2021 do 28 stycznia 2022, w godz. otwarcia instytucji. Wstęp wolny.

"go!lem" - wystawa prac uczniów

Wystawa prezentuje plakaty filmowe, które powstały w pracowni projektowania graficznego Zespołu Szkół Plastycznych w Dąbrowie Górniczej. Uczniowie realizowali projekty w ramach zarówno prac dyplomowych, jak i zadań semestralnych. 

Dąbrowski "Plastyk" jako jedyna szkoła w Polsce uczy sztuki witrażu, a jako jedna z dwóch - szkła artystycznego. Instytucja na przestrzeni 40 lat historii wzbogaciła swoją ofertę o pracownię grafiki warsztatowej na wysokim poziomie i projektowania graficznego, wpisującego się w trendy współczesnej sztuki użytkowej. Tradycja i sztuki współczesne, rzemiosło i dizajn - ścierają się w jednym budynku przy ul. Kosmonautów 8. 

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z młodą sztuką twórców pochodzących głównie z Zagłębia Dąbrowskiego i Śląska - przekazuje Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu.

Wystawa prac uczniów Zespołu Szkół Plastycznych w Dąbrowie Górniczej

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.