Wiadomości z Sosnowca

W sosnowieckim Szpitalu Miejskim potwierdzono 14 przypadków koronawirusa!

  • Dodano: 2020-04-02 08:45, aktualizacja: 2020-04-02 08:44

W Sosnowieckim Szpitalu Miejskim potwierdzono 14 przypadków koronawirusa (12 z tych osób to mieszkańcy Sosnowca) na oddziale wewnętrznym, który już w ubiegłym tygodniu został objęty kwarantanną. Wśród zakażonych są 4 osoby z personelu, a 10 to pacjenci. Pacjenci są przewożeni do szpitali zakaźnych, a personel będzie odizolowany w budynku przy ul. Szpitalnej.

Na oddziale przeprowadzono 31 testów, oprócz 14 pozytywnych (potwierdzających obecność wirusa), 17 dało wynik negatywny. Podjęliśmy też decyzję o wykonaniu kolejnych testów wśród części pacjentów i personelu innych oddziałów. Dodatkowo pomieszczenia Oddziału Wewnętrznego zostaną poddane dekontaminacji polegającej m.in. na odymianiu.

W sumie, wśród mieszkańców miasta, mamy potwierdzonych 21 przypadków (1 we wtorek w WSS5)

Jednocześnie apeluję o dalszą pomoc i wsparcie dla szpitala. Mimo przeznaczenia prawie miliona złotych na sprzęt i odzież ochronną dla szpitala, pomoc jest konieczna. Walka z koronawirusem będzie jeszcze długo trwała. Niezbędne są prawie wszystkie artykuły, które obecnie są praktycznie nie do zdobycia.

Dziękujemy za dotychczasowe zaangażowanie wszystkim darczyńcom, którzy wspierają szpital i oczywiście prosimy o więcej.


[Aktualizacja z 31.03] Jak informuje prezydent Arkadiusz Chęciński na swoim profilu, mamy kolejne dwa przypadki koronawirusa w mieście (w sumie 8).

To kobieta i mężczyzna, oboje w podeszłym wieku, są w stanie średnim. Zakażenie pochodzi z tego samego źródła. Obie osoby od kilku dni przebywają na kwarantannie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również