Wiadomości z Sosnowca

Uczniowie z Zespołu Szkół w Wojkowicach odwiedzili sosnowiecką Komendę

  • Dodano: 2024-03-21 12:15

Wczoraj uczniowie z Zespołu Szkół w Wojkowicach mieli okazję poznać specyfikę zawodu policjanta z bliska podczas wizyty w tutejszej komendzie. Sosnowieccy mundurowi przygotowali dla gości prelekcje z zakresu ruchu drogowego i prewencji. Uczniowie dowiedzieli się również jakie warunki powinien spełniać przyszły policjant, jak wyglądają codzienne obowiązki technika kryminalistyki i przewodnika psa służbowego oraz zwiedzili znajdującą się na terenie komendy strzelnicę.

Uczniowie z wizytą w sosnowieckiej komendzie

Podczas wczorajszych odwiedzin uczniowie mieli szansę uczestniczyć w różnorodnych prelekcjach prowadzonych przez doświadczonych policjantów. Młodzież spotkała się z mundurowymi pełniącymi służbę w tutejszych wydziałach prewencji oraz ruchu drogowego. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się o konsekwencjach łamania przepisów drogowych oraz o roli policji w egzekwowaniu przepisów drogowych i zapewnianiu bezpieczeństwa na drogach. Spotkali się również z przewodnikiem psa służbowego, który opowiedział o bezpiecznym zachowaniu się wobec zwierząt oraz w jaki sposób reagować, gdy zostanie się przez nie zaatakowanym.

Mundurowi zachęcali młodzież do wstąpienia w nasze szeregi i wskazali jakie dokumenty musi złożyć przyszły kandydat do służby oraz jakie musi spełniać warunki. Uczniowie mieli także okazję odwiedzić strzelnicę znajdującą się na terenie komendy, gdzie mogli zapoznać się z praktyką strzelecką i zasadami bezpiecznego posługiwania się bronią. Dla wielu z nich było to pierwsze takie doświadczenie, które na pewno pozostanie na długo w ich pamięci. Kolejnym etapem była rozmowa z technikami kryminalistyki, którzy zaprezentowali swoje umiejętności i narzędzia wykorzystywane na co dzień do zbierania i analizowania śladów kryminalistycznych.

Wizyta w komendzie policji była nie tylko okazją do zdobycia wiedzy na temat zawodu policjanta, ale także do zrozumienia różnorodności zadań, z jakimi mierzą się w codziennej służbie mundurowi. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również