Wiadomości z Sosnowca

Ten strażnik miejski może jeść z miski, spać w pracy i pchać się na kolana!

  • Dodano: 2021-01-06 08:00, aktualizacja: 2021-01-06 08:24

Straż Miejska w Sosnowcu ma nowego Inspektora. Ten w odróżnieniu od innych pracowników ma cztery łapy.

Czteromiesięczny kundelek został adoptowany przez strażników i choć sam munduru nie może ubrać, to można go uważać za pełnoprawnego funkcjonariusza.

Kryminalna rozrywka w TVS! „Napisała: Morderstwo” od wtorku do czwartku o 21.25

Kilka dni temu jeden z mieszkańców znalazł porzuconego psa na ul. Małachowskiego, niedaleko siedziby sosnowieckiej straży. Przyprowadził go, a strażnicy zawieźli go do schroniska. Gdy okazało się, że przez dwa tygodnie nie zgłosił się po niego właściciel – postanowili go adoptować.

– Na początku był bardzo nieśmiały. Z każdym dniem coraz bardziej się przekonuje do nas wszystkich, coraz bardziej rozrabia, bawi się i cieszy. Widać, że to jest piesek, który miał jakieś przejścia, bo jest bardzo nieufny wobec mężczyzn. Śmiejemy się wręcz, że to jest taki damski pies, bo towarzyszy każdej pani w straży – mówi mł. insp. Katarzyna Sowa, Straż Miejska w Sosnowcu.

Inspektor na brak towarzystwa nie może narzekać, bo straż pracuje 24 godziny na dobę, więc zawsze w pobliżu jest ktoś, kto się nim zajmie: da jeść, czy wyprowadzi na spacer. Gest strażników chwalą też sosnowieccy urzędnicy i sami zachęcają mieszkańców do adopcji czworonogów.

– Sam wczoraj adoptowałem pieska ze schroniska sosnowieckiego. Już jest u nas w domu, z dziećmi, Pirat sobie smacznie śpi. Byłem tam też osobiście wczoraj i widziałem w jakich fajnych te psy są tam wychowywane. Bo to trzeba powiedzieć: one są tam wychowywane, a nie tylko trzymane – mówi Rafał Łysy, Urząd Miejski w Sosnowcu.

Jedno wiadomo na pewno – Inspektor to chyba jedyny strażnik miejski w Polsce, któremu na sucho ujdzie... spanie na służbie.


Źródło: TVS

Komentarze (1)    dodaj »

  • Zagłębiak

    Oby byli wytrwali bo pies to nie zabawka i jak sie go przygarnie to trzeba liczyć się z kilkunastoletnią opieką. Mam nadzieje że nie służył tylko do rozgłosu ale naprawdę będzie miał dobra opiekę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.