Wiadomości z Sosnowca

Sosnowieccy policjanci spotkali się z uczniami SP nr 33

  • Dodano: 2024-02-27 12:00

Hejt, cyberzagrożenia, a także bezpieczeństwo w ruchu drogowym były tematami ostatniego spotkania sosnowieckich dzielnicowych z komisariatu V z młodzieżą ze Szkoły Podstawowej numer 33 w Sosnowcu. Podczas spotkania mundurowi uświadomili uczniów klas 4 i 6, jakie mogą być konsekwencje agresywnych zachowań w internecie.

W zeszłym tygodniu dzielnicowi z tutejszego komisariatu V przeprowadzili spotkania z młodzieżą z klas 4 oraz 6 oraz pedagogami ze Szkoły Podstawowej numer 33 w Sosnowcu. Tematem prelekcji było bezpieczeństwo w sieci. Mundurowi ostrzegli młodzież, na jakie niebezpieczeństwa mogą być narażeni podczas korzystania z internetu. Dzielnicowi opowiedzieli uczniom o netykiecie, a także przestrzegli przed cyberprzemocą i hejtem, jednocześnie uświadamiając, że tego typu zachowania podlegają odpowiedzialności karnej. Wiele uwagi poświęcili kontaktom nawiązywanymi przez internet z osobami nieznajomymi i przestrzegli, aby podczas korzystania z sieci zachować szczególną ostrożność.

Mundurowi poruszyli również tematykę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przypomnieli uczniom podstawowe zasady poruszania się po drogach, czy przejściach dla pieszych i zachęcali do noszenia elementów odblaskowych. Spotkanie było również okazją do rozmowy na temat służby - dzielnicowi opowiedzieli młodzieży o swoich doświadczeniach oraz obowiązkach, które na co dzień wykonują.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również