Wiadomości z Sosnowca

Poszedł do parku na ryby - odpowie przed sądem

  • Dodano: 2020-04-06 08:00, aktualizacja: 2020-04-06 08:12

Policjanci kontrolowali wiele miejsc, gdzie zwykli gromadzić się mieszkańcy Sosnowca oraz miejsc, których użytkowanie zostało zabronione. W Parku Kuronia spotkali mężczyznę, który łowił ryby. Mężczyzna twierdził, że łowienie ryb to czynność niezbędna w jego życiu. Teraz odpowie przed sądem. Musi się również liczyć z tym, że może zostać ukarany grzywną w wysokości do 30 000 zł.

Sosnowieccy policjanci każdego dnia kontrolują miejsca, w których zwykli gromadzić się mieszkańcy naszego miasta. Wczoraj m.in. dokonali sprawdzenia bardzo popularnego Parku im. Kuronia. Tam napotkali 30-latka, który łowił ryby. Zapytany, dlaczego nie stosuje się do obowiązujących obecnie ograniczeń i obostrzeń, mężczyzna stwierdził, że łowienie ryb to jedna z jego podstawowych potrzeb życiowych i nic im do tego. Policjanci zaproponowali mężczyźnie mandat w wysokości 200 zł, jednak 30-latek odmówił jego przyjęcia, dlatego teraz do Sądu skierowany zostanie wniosek o jego ukaranie. Pamiętajmy, że w przypadku rażącego naruszenia obowiązujących ograniczeń i obostrzeń informacja o tym, że do niego doszło, zostaje przekazana do Powiatowego Inspektora Sanitarnego, który może w prowadzonym przez siebie postępowaniu ukarać taką osobę grzywną w wysokości do 30 000 zł.


Źródło: KMP Sosnowiec

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Sosnowiczanin

    Tam gdzie jest najmniejsze zagrożenie, najłatwiej się łapie i wlepia mandaty ale np. na targowiskach gdzie przejścia między straganami/kioskami itp. jest mniejsza niż 1m nie rzadko, musisz przechodząc obierać się z innymi i tu nawet maski i rękawice nie pomogą

  • Zagłębiak

    Łowienie może nie ale wstep do Parku jest zabroniony. To moim zdaniem słusznie postapili bo Pan złamał zakaz.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.