Wiadomości z Sosnowca

Pomoc z aresztu dla bezdomnych zwierząt

  • Dodano: 2021-08-12 08:15, aktualizacja: 2021-08-12 08:36

50 materaców oraz 160 koców więziennych trafiło do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych w Sosnowcu.

Funkcjonariusze Służby Więziennej z Aresztu Śledczego w Sosnowcu nieodpłatnie przekazali 50 materaców oraz 160 koców więziennych Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych w Sosnowcu. Posłużą one teraz najbardziej potrzebującym opieki zwierzętom, a ich wartość dodatkowo wzrasta w kontekście zbliżającej się nieuchronnie jesieni.

Areszt Śledczy w Sosnowcu na pomoc bezdomnym zwierzętom

Za pomysł wsparcia bezdomnych zwierząt odpowiedzialni są przede wszystkim funkcjonariusze działu kwatermistrzowskiego sosnowieckiego aresztu. Niemniej jednak inicjatywa ta wpisuje się w szereg innych akcji pomocowych, które przeprowadziła i nadal realizuje Służba Więzienna z Aresztu Śledczego w Sosnowcu. Od wielu miesięcy pod wspólnym mianownikiem: #ResortSprawiedliwościPomaga.

Trudne czasy pandemii to okres intensyfikacji akcji pomocowych przez wszystkie jednostki penitencjarne. Pomagamy najbardziej potrzebującym, a lista osób i instytucji potrzebujących wsparcia jest niestety długa. Warto nadmienić, że sosnowiecka jednostka penitencjarna oprócz dzisiejszego wsparcia bezdomnych zwierząt dotychczas zaangażowana była w pomoc przy szyciu maseczek ochronnych (choćby dla Caritasu Diecezji Sosnowieckiej czy Hospicjum Sosnowieckiego im. św. Tomasza Apostoła), wsparła dzieci z domów dziecka przeprowadzając zbiórkę artykułów żywnościowych i biurowych, przekazała na rzecz potrzebujących dzieci przedmioty wykonane w czasie programów resocjalizacyjnych, wsparła finansowo zbiórkę na chore dzieci.

Warto również wspomnieć, że osadzeni odbywający karę pozbawienia wolności w warunkach zakładu karnego typu półotwartego w przeszłości również wykonywali szereg nieodpłatnych prac na rzecz schroniska.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również