Wiadomości z Sosnowca

Policja znalazła nielegalne automaty do gier

  • Dodano: 2021-06-07 09:30

Sosnowieccy policjanci z Komisariatu Policji II wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej w jednym z lokali w dzielnicy Środula znaleźli 2 działające bez zezwolenia automaty do gry. Maszyny zostały zabezpieczone i przewiezione do magazynu Krajowej Administracji Skarbowej. Spoczną w nim do czasu decyzji sądu.

Sosnowieccy policjanci z Komisariatu Policji II, działając wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej z Katowic, sprawdzili lokal znajdujący się w dzielnicy Środula. Wewnątrz znaleźli 2 automaty do gier. Po przeprowadzeniu koniecznych czynności zostały one zatrzymane i przewiezione do magazynu Śląskiego Urzędu Celno- Skarbowego w Katowicach. Łączna wartość maszyn to około 12 tysięcy złotych.

Obecnie obowiązują przepisy znowelizowanej z dniem 1 kwietnia 2017 roku ustawy o grach hazardowych. Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne, sięgające nawet 100 tysięcy złotych od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa.

Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji bądź zezwolenia grozi odpowiedzialność karna – wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Dudek

    Cały czas słychać o takich nielegalnych miejscach. Po co to ludziom? Mnie tam nie rajcuje łamanie prawa jak gram to online w Magic Stars 3 i wszystko odbywa się legalnie

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.