Wiadomości z Sosnowca

Profilaktyka podczas długiego weekendu

  • Dodano: 2021-06-07 09:15

Sosnowieccy policjanci podczas długiego czerwcowego weekendu odwiedzili wiele miejsc, w których wypoczywali mieszkańcy naszego miasta. Działania prowadzone w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczna rekreacja” tym razem w głównej mierze skupiły się na informowaniu odbiorców o niedawno wprowadzonych zmianach w przepisach ruchu drogowego.

Zmiany w przepisach ruchu rogowego, jakie weszły w życie 1 czerwca 2021 roku, są znaczące i wymagają wielu działań informacyjnych, tak, by na drogach i w miejscach wypoczynku było bezpiecznie. Dlatego właśnie sosnowieccy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego oraz Zespołu Profilaktyki spędzili bardzo pracowity długi czerwcowy weekend. Mundurowych można było spotkać w ulubionych miejscach wypoczynku sosnowiczan, a także na imprezach organizowanych w mieście w ramach Tygodnia Dziecka.

W sobotę policjanci pojawili się na Pikniku organizowanym przez Ochotniczą Straż Pożarną Cieśle, gdzie z uczestnikami, zarówno seniorami, dorosłymi, jak i najmłodszymi, rozmawiali o bezpieczeństwie pieszych i na drodze.

Omawiali zasady bezpiecznej podróży i bezpiecznego wypoczynku

Wręczali rozmówcom materiały informacyjne, zarówno te dotyczące zmian w przepisach dotyczących kierowców i pieszych, jak i niedawno wprowadzonych zmian dotyczących rowerzystów i użytkowników hulajnóg elektrycznych oraz innych środków transportu osobistego. Kolejne akcje informacyjne już niebawem.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.