Wiadomości z Sosnowca

Profilaktyka podczas długiego weekendu

  • Dodano: 2021-06-07 09:15

Sosnowieccy policjanci podczas długiego czerwcowego weekendu odwiedzili wiele miejsc, w których wypoczywali mieszkańcy naszego miasta. Działania prowadzone w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczna rekreacja” tym razem w głównej mierze skupiły się na informowaniu odbiorców o niedawno wprowadzonych zmianach w przepisach ruchu drogowego.

Zmiany w przepisach ruchu rogowego, jakie weszły w życie 1 czerwca 2021 roku, są znaczące i wymagają wielu działań informacyjnych, tak, by na drogach i w miejscach wypoczynku było bezpiecznie. Dlatego właśnie sosnowieccy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego oraz Zespołu Profilaktyki spędzili bardzo pracowity długi czerwcowy weekend. Mundurowych można było spotkać w ulubionych miejscach wypoczynku sosnowiczan, a także na imprezach organizowanych w mieście w ramach Tygodnia Dziecka.

W sobotę policjanci pojawili się na Pikniku organizowanym przez Ochotniczą Straż Pożarną Cieśle, gdzie z uczestnikami, zarówno seniorami, dorosłymi, jak i najmłodszymi, rozmawiali o bezpieczeństwie pieszych i na drodze.

Omawiali zasady bezpiecznej podróży i bezpiecznego wypoczynku

Wręczali rozmówcom materiały informacyjne, zarówno te dotyczące zmian w przepisach dotyczących kierowców i pieszych, jak i niedawno wprowadzonych zmian dotyczących rowerzystów i użytkowników hulajnóg elektrycznych oraz innych środków transportu osobistego. Kolejne akcje informacyjne już niebawem.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również