Wiadomości z Sosnowca

Podsumowanie policyjnych działań "NURD"

  • Dodano: 2022-10-03 08:30, aktualizacja: 2022-10-03 08:48

Policjanci z sosnowieckiej drogówki przeprowadzili w minioną środę kolejne działania "NURD"- niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. W ramach działań sprawdzali: czy piesi przechodzą przez jezdnię w miejscach do tego przeznaczonych lub, czy stosują się do sygnalizacji świetlnej na przejściach w nią wyposażonych. Reagowali też na wykroczenia popełniane przez kierujących, którzy nie zwracali wystarczającej uwagi na niechronionych uczestników ruchu drogowego. Przyjrzeli się również rowerzystom.

Niechronienie uczestnicy ruchu drogowego

Bezpieczeństwo pieszych zależy od bardzo wielu czynników. W zderzeniu z pojazdem pieszy zazwyczaj znajduje się w trudniejszym, bardziej zagrażającym jego życiu i zdrowiu, położeniu. Od jego rozwagi i ostrożności może w wielu przypadkach zależeć jego życie, a także życie i zdrowie osób przebywających pod jego opieką podczas przechodzenia przez jezdnię (w tym dzieci). W trakcie akcji policjanci szczególną uwagę zwracali na to, czy piesi przekraczają jezdnie w dozwolonych miejscach. Obserwowali też kierowców, czy zachowują należytą ostrożność w okolicach przejść dla pieszych.

W przeprowadzonych w minioną środę działaniach udział wzięło 37 policjantów, którzy ujawnili ponad 145 wykroczeń, z czego aż 121 zostało popełnionych przez kierujących. Najczęstsze z nich to przekroczenie dozwolonej prędkości w rejonie przejścia dla pieszych. Piesi dopuścili się 24 wykroczeń - najczęstsze z nich to przechodzenie w miejscu niedozwolonym. Przed nastaniem trudnego jesienno-zimowego okresu należy się spodziewać tego rodzaju działań znacznie częściej niż w okresie wakacyjnym, bowiem w trudnych warunkach atmosferycznych znacznie spada widoczność, a to z kolei może mieć znaczący wpływ na bezpieczeństwo pieszych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również