Wiadomości z Sosnowca

Park przy Maliny będzie należał do miasta

  • Dodano: 2021-02-15 09:15

Mieszkańcy okolicy ulicy Andersa oraz Maliny mogą być już spokojni o swój park. Wkrótce będzie on własnością miasta.

W ubiegłym roku spółdzielnia mieszkaniowa „Lokum” wystawiła ten teren na sprzedaż za kwotę blisko 600 tys. zł. Przedstawiciele spółdzielni wskazywali, że roczny koszt utrzymania 1,2 ha działki, na której znajduje się park wynosi ok. 40 tys. zł. Dodatkowo władze spółdzielni wskazują na konieczną wycinkę kilkunastu drzew, które są w złym stanie. To koszt ok. 15 tys. zł.  To był główny powód wystawienia terenu do przetargu. Sprawą zainteresował się sosnowiecki radny, Grzegorz Mentel.

– W imieniu mieszkańców poprosiłem prezydenta Sosnowca o interwencje w tej sprawie. Okazało się, że jest dobra wola z dwóch stron. Spółdzielnia jest w stanie przekazać teren jako darowiznę na rzecz miasta, a miasto zainteresowane takim rozwiązaniem – tłumaczy Grzegorz Mentel.

- Dopinamy ostatnie szczegóły i wkrótce będziemy mogli podpisać akt notarialny w tej sprawie. To da nam możliwość zadbania o ten teren. Mieszkańcy będą również myśleć o projektach z Budżetu Obywatelskiego w tym miejscu, których wcześniej ze względu na brak własności nie mogliśmy realizować – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.


Źródło: UM Sosnowiec

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.