Wiadomości z Sosnowca

Sadzenie drzew w nowym parku

  • Dodano: 2020-10-07 15:00

Rozpoczęły się nasadzenia drzew w Zagórzu, obok Placu Papieskiego. W ciągu najbliższych kilkunastu dni pojawi się tam blisko 250 kilkumetrowych drzew. Tym samym największe osiedle w mieście będzie miało swój park.

Powstający park będzie miał 1,4 hektara. Wśród nasadzanych drzew najwięcej jest Jarzębu Mącznego i Klonu Pospolitego, czyli typowej dla parku roślinności.

– Są to duże sadzonki, których obwody na wysokości jednego metra mają od 16 do 20 cm – wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

To będzie pierwszy od co najmniej 50 lat nowy park w Sosnowcu. Przy tej okazji zabezpieczona została przestrzeń pod przyszłe aleje parkowe.

– Będzie jeszcze jedna niespodzianka dla mieszkańców, ale o tym powiemy za kilka dni – dodaje prezydent Sosnowca.

W przyszłym roku dosadzonych zostanie kilkaset kolejnych drzew, wśród których najwięcej będzie sosny pospolitej, brzozy pożytecznej, grabu pospolitego oraz lipy drobnolistnej i klonu pospolitego. Docelowo park będzie liczył ponad 1000 drzew.

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj »

  • Mio

    Bardzo dobra inicjatywa. Po prostu super sprawa.

  • Yokmok

    A może tak w "rozpędzie" nasadzeń w nowopowstającym parku pomyśleć o rozszerzeniu terenu zieleni o szpaler drzew wzdłuż Alei E. Śmigłego przynajmniej do zetknięcia z Al. Piłsudskiego. Perspektywa szerokiej od ronda Alei obsadzonej drzewami, byłaby godna jej statusu. Z miejsca stała by się jedną z najładniejszych promenad Sosnowca. Apeluję tutaj do władz miasta o rozpropagowanie inicjatywy także wśród mieszkańców o najładniejsze ulice i aleje Sosnowca. Ale to program na wiele lat. Pora też aby pomyśleć o rozpisaniu ankiety na nazwę nowego parku w Zagórzu. Tylko nie JP II błagam.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.