Wiadomości z Sosnowca

Sadzenie drzew w nowym parku

  • Dodano: 2020-10-07 15:00

Rozpoczęły się nasadzenia drzew w Zagórzu, obok Placu Papieskiego. W ciągu najbliższych kilkunastu dni pojawi się tam blisko 250 kilkumetrowych drzew. Tym samym największe osiedle w mieście będzie miało swój park.

Powstający park będzie miał 1,4 hektara. Wśród nasadzanych drzew najwięcej jest Jarzębu Mącznego i Klonu Pospolitego, czyli typowej dla parku roślinności.

– Są to duże sadzonki, których obwody na wysokości jednego metra mają od 16 do 20 cm – wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

To będzie pierwszy od co najmniej 50 lat nowy park w Sosnowcu. Przy tej okazji zabezpieczona została przestrzeń pod przyszłe aleje parkowe.

– Będzie jeszcze jedna niespodzianka dla mieszkańców, ale o tym powiemy za kilka dni – dodaje prezydent Sosnowca.

W przyszłym roku dosadzonych zostanie kilkaset kolejnych drzew, wśród których najwięcej będzie sosny pospolitej, brzozy pożytecznej, grabu pospolitego oraz lipy drobnolistnej i klonu pospolitego. Docelowo park będzie liczył ponad 1000 drzew.

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Mio

    Bardzo dobra inicjatywa. Po prostu super sprawa.

  • Yokmok

    A może tak w "rozpędzie" nasadzeń w nowopowstającym parku pomyśleć o rozszerzeniu terenu zieleni o szpaler drzew wzdłuż Alei E. Śmigłego przynajmniej do zetknięcia z Al. Piłsudskiego. Perspektywa szerokiej od ronda Alei obsadzonej drzewami, byłaby godna jej statusu. Z miejsca stała by się jedną z najładniejszych promenad Sosnowca. Apeluję tutaj do władz miasta o rozpropagowanie inicjatywy także wśród mieszkańców o najładniejsze ulice i aleje Sosnowca. Ale to program na wiele lat. Pora też aby pomyśleć o rozpisaniu ankiety na nazwę nowego parku w Zagórzu. Tylko nie JP II błagam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.