Wiadomości z Sosnowca

"Motoserce" w Sosnowcu. Policjanci uczestniczyli w akcji promującej krwiodawstwo

  • Dodano: 2023-06-19 07:00, aktualizacja: 2023-06-18 18:14

W ubiegły weekend na terenie naszego miasta odbyła się akcja „Motoserce”, podczas której promowane jest krwiodawstwo oraz bezpieczeństwo motocyklistów. Uczestniczyli w niej również policjanci z sosnowieckiej drogówki.

Motocykliści to nie tylko pasjonaci szybkiej jazdy i emocji na dwóch kółkach

To także społeczność, która potrafi okazać wielką solidarność i zaangażowanie w sprawy społeczne. Dowodem na to jest akcja „Motoserce”. To niezwykła inicjatywa, która łączy dwie ważne sfery - miłość do motocykli i pomoc dla innych. Ideą akcji jest zachęcanie do oddawania krwi. Tym razem „Motoserce” zawitało do naszego miasta. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali mundurowi z sosnowieckiej komendy. Spotkanie z motocyklistami było również doskonałą okazją do przekazania im dawki profilaktyki. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ostrzegali przed brawurą i zwracali uwagę na konieczność cyklicznego sprawdzania stanu technicznego motocykli. Zaznaczyli również, by dbać o bycie widocznym na drodze. Uczestnicy mieli też możliwość obejrzenia policyjnego radiowozu oraz motocyklu.

Pamiętajmy, że na korzystając z drogi mamy nie tylko prawa, ale i obowiązki. Bądźmy uważni i obserwujmy przez cały czas sytuację na drodze. Pamiętajmy o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego, szczególnie o dostosowaniu prędkości do warunków ruchu oraz o zasadach pierwszeństwa przejazdu. - apelują policjanci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również