Wiadomości z Sosnowca

Manufaktura św. Mikołaja z głową w gwiazdach. 4 grudnia wielkie mikołajkowe szaleństwo

  • Dodano: 2022-11-18 06:30, aktualizacja: 2022-11-17 20:36

Ruszają przygotowania Manufaktury Świętego Mikołaja. Już 4 grudnia wielkie mikołajkowe szaleństwo na alei Zwycięstwa w Sosnowcu. Gościem specjalnym będzie Karol Wójcicki, popularyzator astronomii, autor astronomicznego fanpage "Z głową w gwiazdach".

"Coraz bliżej Święta" zdaje się nieść po sosnowieckich ulicach. Pierwsze ozdoby już wiszą, ale na dobre rozbłysną wraz z pojawieniem się w mieście Świętego Mikołaja. Czerwononosy, brodaty dżentelmen odwiedzi Sosnowiec już 4 grudnia. Wtedy przed Urzędem Miejskim rozstawi swoją manufakturę.

– Choć wiele osób jest jeszcze w trybie jesiennym, my powoli czujemy świąteczną atmosferę, a to dlatego, że od kilku tygodni trwają zakrojone na szeroką skalę przygotowania do Manufaktury Świętego Mikołaja. To wydarzenie, które zna praktycznie każdy dzieciak z Sosnowca, ale też i dorośli. Radość, uśmiech, dobra zabawa – tak najkrócej można opisać to, co będzie się działo w pierwszą niedzielę grudnia w Sosnowcu – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Przewidziane atrakcje

Ruszamy o godzinie 13.00. Na gości będą czekały niespodzianki, animacje, karuzele, diabelski młyn, warsztaty plastyczne (m.in. świąteczne dekoracje, ozdoby na choinkę, torby prezentowe), fotobudka, pokazy cyrkowe, żonglerskie, akrobaci i wiele innych. Swoje stoiska z grami i zabawami dla dzieci będą również miały Miejska Biblioteka Publiczna oraz OBI Dąbrowa Górnicza.

– Jak co roku dzieci będą miały okazję napisać listy do św. Mikołaja. W ubiegłym roku Mikołaj spełnił życzenia prawie 400 dzieci z Sosnowca! W spełnieniu życzeń pomogą Mikołajowi partnerzy wydarzenia – Amazon, ArcelorMittal Poland, Silesia Invest oraz Auchan Sosnowiec – dodaje prezydent.

Gościem specjalnym wydarzenia będzie Karol Wójcicki – popularyzator astronomii, autor astronomicznego fanpage „Z głową w gwiazdach”.  Specjalnie dla sosnowiczan o godz. 16.00 w sali, gdzie na co dzień odbywają się sesje Rady Miejskiej, poprowadzi prelekcję popularnonaukową dotyczącą "pierwszej gwiazdki" i tematyki świąt w ujęciu astronomicznym. Następnie przed urzędem będzie można wspólnie poobserwować nocne niebo przez teleskop.

– Nowością na Manufakturze będzie Rodzinny Rajd Mikołajkowy „W poszukiwaniu czarnego złota”. Gra miejska dla całej rodziny. Będzie polegała na pokonaniu trasy oraz „zaliczeniu” zadań w punktach kontrolnych. Ze względu na fakt, że wydarzenie odbywa się w „Barbórkę”, niektóre zadania będą związane z górniczym dziedzictwem Sosnowca. Uczestnicy mogą się już zapisywać na specjalnej stronie rajdsosnowiec.pl – mówi Piotr Pluta z Wydziału Kultury i Promocji Miasta.

Na koniec tego dnia, tradycyjnie, odbędzie się ceremonia zapalenia światełek na miejskiej choince. Jeśli będziecie grzeczni, być może i Was Mikołaj obdaruje.

Wydarzenie odbywa się w ramach programu "Bliżej Siebie".

Manufaktura św. Mikołaja z głową w gwiazdach. 4 grudnia wielkie mikołajkowe szaleństwo / fot. UM Sosnowiec

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również