Wiadomości z Sosnowca

Kulturalnie i sportowo – ferie w Sosnowcu bez nudy

  • Dodano: 2022-02-07 10:30

Jak można przyjemnie i ciekawie spędzić ferie zimowe 2022 w mieście? Mimo trudnej sytuacji pandemicznej jednostki kultury i sportu zapraszają uczniów na szereg atrakcyjnych zajęć.

Miejski Ośrodku Sportu i Rekreacji tradycyjnie jest organizatorem półkolonii

Odbędą się one w dwóch turnusach. Na chwilę obecną wszystkie miejsca są zajęte.

– Zapisy prowadzone za pośrednictwem naszej strony internetowej cieszyły się tradycyjnie ogromnym zainteresowaniem. W każdym turnusie dla dzieci z roczników 2007-2014 utworzone będzie 8 grup liczących po 12 osób. Dla każdej grupy wiekowej zaplanowano atrakcyjne zajęcia na terenie naszego miasta, nie tylko w obiektach miejskich. Na chwilę obecną wolnych miejsc nie ma, ale wiemy jaka jest sytuacja, być może ktoś wypadnie, dlatego prosimy na bieżąco obserwować naszą stronę mosir.sosnowiec.pl oraz media społecznościowe – podkreśla Jerzy Górak, dyrektor MOSiR w Sosnowcu.

Jeśli warunki pogodowe pozwolą uruchomione zostaną wyciągi na Górce Środulskiej.

– Mamy w planie naukę jazdy na nartach dla dzieciaków, ale tutaj jesteśmy uzależnieni od pogody. Zapraszamy na ślizgawkę na Stadionie Zimowym, tam także będą prowadzone zajęcia z nauki jazdy na łyżwach, ponadto będziemy prowadzić w ferie naukę pływania. Szczegółowa rozpiska będzie dostępna na naszej stronie internetowej – dodaje dyrektor MOSiR.

Dzieciaki, które w ferie zostają w Sosnowcu mogą także korzystać z miejskich jednostek kultury.

Warsztaty teatralno-literackie

Wspólny projekt przygotowała Miejska Biblioteka Publiczna oraz Teatr Zagłębia w Sosnowcu, które zapraszają uczniów i uczennic klas III-VI do udziału w warsztatach teatralno-literackich.

– W ciągu tygodnia pracy zetkniemy się z improwizacją aktorską, uruchomimy ciało i emocje oraz samodzielnie stworzymy książki. Punktem wyjścia do naszej zabawy będzie picture book „Cztery zwykłe miski” autorstwa uznanej na całym świecie autorki książek obrazkowych, Iwony Chmielewskiej. Autorka swoje książki tworzy ręcznie, robiąc użytek z kawałków tkanin, pożółkłych kartek, starych elementów – przedmiotów, które ktoś uznał za nieprzydatne. Odwołując się do idei recyklingu, my także spróbujemy stworzyć książki przy wykorzystaniu materiałów znajdujących się wokół nas. Do stworzenia fabuł naszych opowieści posłużą nam zadania teatralne: pisanie dialogów i odgrywanie scen – mówi Agata Kędzia edukatorka z Teatru Zagłębia, która poprowadzi zajęcia wspólnie z Anną Orkisz z Biblioteki Miejskiej.

Zajęcia odbywać się będą w dniach 14-18 lutego w filii biblioteki przy ul. Parkowej 1A. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zgłoszenia są przyjmowane mailowo, poprzez wysłanie wiadomości na adres edukacja@teatrzaglebia.pl.

Ferie z Zamkiem Sieleckim

Na warsztaty kreatywne nawiązujące do wystawy „O Sosnowcu słów kilka” zaprasza z kolei Zamek Sielecki. Zajęcia poprowadzą edukatorki artystyczne. Bezpłatne warsztaty odbędą się we wtorki i czwartki w godz. 12.00-14.00. W poniedziałki w godz. 16.00-17.00 odbywać się będą lekcje rysunku i malarstwa dla dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat.

Ferie z Profilingua

Ciekawie będzie także w MDK Kazimierz, które zaprasza na ferie z Profilingua. W ofercie warsztaty „Przedszkolaki Bystrzaki” oraz warsztaty z językiem angielskim dla dzieci w wieku 8-10 lat. Zajęcia są bezpłatne. W przypadku warsztatów „Przedszkolaki Bystrzaki” są one przeznaczone dla dzieci w wieku od 4 do 6 lat. Zajęcia obejmować będą: zajęcia plastyczne, zagadki, eksperymenty, doświadczenia, gry edukacyjne i wiele innych atrakcji. Zapisy pod numerem telefonu: 603 793 736.

Zajęcia w Miejskim Klubie im. Jana Kiepury

Na zajęcia zaprasza także Miejski Klub im. Jana Kiepury.

– Podczas ferii zapraszamy na zajęcia odbywające się u nas regularnie. W tym roku przez cały zimowy okres wypoczynku od szkoły będziemy prowadzić nasze zajęcia tematyczne – tłumaczy Michał Góral, dyrektor klubu.

20 lutego (niedziela) Klub Kiepury zaprasza z kolei na rodzinne spotkanie z Kinem Muza. O godz. 11.00 projekcja filmu Skarb Mikołajka. Bilety dostępne w cenie 12 zł.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również