Wiadomości z Sosnowca

Koncert charytatywny - Sosnowiec gra dla Ukrainy

  • Dodano: 2022-04-06 11:00

W niedzielę 10 kwietnia o godzinie 18:00 w Sali Koncertowej Muza odbędzie się Koncert charytatywny – Sosnowiec gra dla Ukrainy. Na scenie wystąpi Basia Dratwińska z zespołem oraz Holly Blue. Wstęp wolny.

Sosnowiec gra dla Ukrainy

Basia Dratwińska – 25-letnia absolwentka wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, wokalistka, autorka muzyki i polskich tekstów. We współpracy z zaprzyjaźnionym producentem i pianistą, Nikodemem Sikorskim, stworzyła autorski materiał na debiutancką płytę „Naprawdę”, której premiera odbyła się w lutym 2020r w ramach LOTOS Jazz Festival 22 Bielskiej Zadymki Jazzowej. Muzyka Basi to miks Soulu, Funku i Popu, w obrębie, których to gatunków przeplatają się brzmienia elektroniczne, zarówno współczesne, jak i vintage’owe, inspirowane latami 70′ i 80’. Koncerty łączą w sobie energiczne i spójne show, opowiedziane w języku polskim, pełne radości, groove’u, improwizacji i rytmicznych partii żywej sekcji dętej. (7-osobowy skład). Twórczość artystki docenili redaktorzy rozgłośni radiowych w całej Polsce, a debiutanckie utwory wielokrotnie wybrzmiały na antenach: Jedynka Polskie Radio, Trójka, Czwórka, Radio 357, Meloradio, Radio Jazzkultura, Radio Opole, Radio Łódź, Radio Lublin i innych. Wszystkie utwory Basi dostępne są w serwisie internetowym YouTube, na Spotify, Tidal, Apple Music i innych platformch streamingowych.

Zespół Holly Blue – to śląskie trio założone w 2011 r. przez Sonię Kopeć, jej brata Krystiana oraz Emila Blanta – muzyka i producenta znanego m.in. z grup Gutierez i The Marians. Nasza muzyka, określana jako intelligent pop, może kojarzyć się z klimatami Roisin Murphy, Reginy Spector czy Emiliany Torrini. Pomimo inspiracji zachowuje jednak swój własny unikatowy klimat, charakteryzujący się subtelnym głosem Soni oraz oryginalnym brzmieniem i aranżacjami. Debiutancka płyta zespołu pt. „First Flight” ukazała się jesienią 2012 r. Na płycie znalazło się dziesięć premierowych kompozycji oraz cover zespołu The Connells „74-75” w zupełnie nowej zaskakującej aranżacji. Po wydaniu płyty zagraliśmy wspólne koncerty m.in z Selah Sue (Holly Blue było oficjalnym supportem na polskiej trasie belgijskiej gwiazdy pop) oraz polskimi artystami – Myslovitz, Anią Dąbrowską, Fisz/Emade,
Natalią Przybysz, Julią Marcell, Natalią Nykiel. W 2013 roku wystąpiliśmy na festiwalu SOPOT TOPtrendy i zagraliśmy dużą trasę po Polsce oraz Wyspach Brytyjskich. Piosenki Holly Blue grane są regularnie w ogólnopolskich stacjach radiowych oraz znalazły się na składankach „Sealesia 1” i „Sealesia 2”, „Mysłowice Dobrze Brzmiące” oraz „Cafe Night & Day: Chillout &

Alternative Edition 2014”. W 2016 r. zespół wydał drugi album pt. “UpBeat”, którego jednym z producentów był Eddie Stevens znany ze współpracy z Moloko, Roisin Murphy czy Zero 7. Skład powiększył się również o gitarzystę Artura Szmera. 15.04.2021 ukazała się trzecia płyta zespołu – “Guantanamo” promowana przez single: “Guantanamo” „Wygnani z miasta”, „Telepop” oraz “Sprężyna”. Obecnie zespół pracuje nad czwartym albumem, którego premiera zaplanowana jest na jesień 2022r.

W dniu koncertu prowadzona będzie zbiórka pieniężna dla Ukrainy

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również