Wiadomości z Sosnowca

Klimontów "od nowa" - szereg inwestycji w dzielnicy

  • Dodano: 2021-10-29 08:30, aktualizacja: 2021-10-29 08:34

Klimontów przejdzie w najbliższym czasie prawdziwą rewolucję. Zmodernizowany zostanie układ drogowy, wyremontowana zostanie przychodnia przy ul. Hubala-Dobrzańskiego, powstanie także nowe boisko z zadaszeniem w okresie jesienno-zimowym.

Inwestycje w Klimontowie

Planowana modernizacja układu drogowego przewiduje budowę ronda u zbiegu ulic Hubala-Dobrzańskiego, Zapolskiej i Gacka oraz rozbudowę ulicy Zapolskiej.

– Inwestycje, które w tym miejscu planujemy mają na celu zwiększenie komfortu jazdy jak również podniesienie bezpieczeństwa. W Klimontowie znajduje się Centrum Pediatrii, każdego dnia przyjeżdżają tutaj rodzice z dziećmi z całego województwa. Do szpitala prowadzi bardzo wąska droga. Bywa, że pozostawione niezgodnie z przepisami samochody blokują dojazd do szpitala, nie tylko opiekunom małych pacjentów, ale też ambulansom. Po pracach, które w tym miejscu zostaną wykonane, do takich sytuacji nie powinno już dochodzić – podkreśla Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Inwestycja poprawi również dojazd do stadionu, a właściwie nowego, całorocznego obiektu, który powstanie w miejscu obecnego, wysłużonego boiska.

Zadanie drogowe zostało podzielone na etapy

Pierwszy obejmuje prace przy rozbudowie ulicy Zapolskiej - na odcinku od skrzyżowania z ul. Hubala-Dobrzańskiego do wjazdu na teren Centrum Pediatrii.

- Znajdujący się na początku ulicy Zapolskiej parking, zostanie wyremontowany. Po prawej stronie ulicy zostaną wybudowane miejsca postojowe, których brakuje opiekunom małych pacjentów szpitala dziecięcego. Przy parku, na wysokości wjazdu do szpitala utworzymy kolejnych 20 miejsc – wylicza prezydent Sosnowca.

Znacznie większy zakres prac obejmuje skrzyżowanie u zbiegu ulic Hubala-Dobrzańskiego, Zapolskiej i Gacka. W tym miejscu powstanie rondo, które zdecydowanie poprawi płynność ruchu.

Inwestycja obejmuje także zmianę lokalizacji przystanku autobusowo-tramwajowego, który w obecnym kształcie nie jest najbezpieczniejszym rozwiązaniem. Nowy wspólny przystanek dla autobusów i tramwajów zlokalizowany będzie pomiędzy ulicą Gacka a stadionem.

Roboty obejmują także budowę chodników oraz zatoki autobusowej przed nowym rondem w kierunku Maczek. Warte 6,3 mln zł prace powinny zakończyć się do końca przyszłego roku. W czwartek 28 października została podpisana umowa w tej sprawie. Za inwestycję odpowiada bytomska firma Ambet.

- To wielka chwila dla dzielnicy Klimontów. Zmiany, które nadchodzą zupełnie odmienią oblicze tej dzielnicy. Z jednej stronie mamy przebudowę układu drogowego, podniesienie bezpieczeństwa i komfortu jazdy, z drugiej mieszkańcy doczekają się nowego boiska, remonty przychodni. Cieszą miejsca parkingowe, bo wszyscy, którzy choć raz korzystali z usług szpitala dziecięcego wiedzą jaki jest z tym problem. Jeśli dodamy do tego nowe budynki mieszkalne, które niebawem powstaną w sąsiedztwie boiska to mamy pełny obraz zmian na lepsze w Klimontowie – nie kryje zadowolenia Piotr Dudek, sosnowiecki radny.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Edi

    To gdzie tą inwestycja, rok minął a tu cisza

  • Iwona Trochimowicz

    Super Piotr!!!! Tak trzymaj! Jestesmy z Ciebie dumni! Zareszcie ktos komu zalezy:)

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również