Wiadomości z Sosnowca

Klasy mundurowe z "Baczyna" z wizytą w Komendzie Miejskiej Policji w Sosnowcu

  • Dodano: 2022-04-08 06:30, aktualizacja: 2022-04-08 06:03

Sosnowieccy policjanci gościli uczniów klas mundurowych z VII Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Sosnowcu.

Komenda Miejska Policji w Sosnowcu stale współpracuje z VII Liceum Ogólnokształcącym im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Sosnowcu. To naturalne, biorąc pod uwagę fakt, że to właśnie w tym liceum stworzono specjalne klasy o profilu mundurowym. Policjanci doskonale wiedzą, że teoria, której można się nauczyć, to jedno, ale by naprawdę poznać jakieś zagadnienie, najważniejsze jest mieć możliwość obserwować jego stronę praktyczną. Dlatego właśnie zaprosili uczniów klas o profilach mundurowych, by ci mieli okazję z bliska przyjrzeć się ich pracy.

Prezentacja prowadzona przez policjantów

Przedstawiciele różnych wydziałów sosnowieckiej komendy opowiedzieli uczestnikom o charakterze i rodzaju swojej służby, zaprezentowali im także wyposażenie, z jakiego na co dzień korzystają. Spotkanie, mimo, że przebiegło w dość luźnej atmosferze, niosło ze sobą mnóstwo informacji. Z treści zadawanych policjantom pytań można również wywnioskować, że dało początek dość poważnym przemyśleniom. Możliwe, że z częścią uczestników policjanci spotkają się kiedyś na zawodowym gruncie- niektórzy uczniowie deklarują, że wybiorą właśnie służbę w Policji jako swój przyszły zawód.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Dog francuzki

    Wiecie, co łączy tych wszystkich uczniów? Jak byli mali to mamy wieszały im kiełbasę na szyję, żeby chociaż psy na podwórku się z nimi bawiły. Więc mnie nie dziwi to spotkanie absolutnie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również