Wiadomości z Sosnowca

Działania Bezpieczny Pieszy ponownie na ulicach Sosnowca

  • Dodano: 2020-08-10 09:30, aktualizacja: 2020-08-12 09:34

W miniony piątek sosnowieccy policjanci prowadzili działania pod nazwą „BEZPIECZNY PIESZY”. Głównym założeniem działań było bezpieczeństwo pieszych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi wręczali kontrolowanym elementy odblaskowe.

Uświadamianie, pouczanie, a w niektórych, rzadkich wypadkach karanie mandatami, to sposoby wpłynięcia na świadomość uczestników ruchu drogowego. W miniony piątek w Sosnowcu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zwracali szczególną uwagę na zachowanie pieszych. Do najczęściej popełnianych przez mieszkańców naszego miasta wykroczeń zaliczono przechodzenie przez jezdnię w miejscach niedozwolonych oraz pokonywanie przejść na czerwonym świetle. 

Policja apeluje do świadomości pieszych i prosimy o rozwagę na drodze.

Bezpośrednie wtargnięcie na jezdnię w miejscu niedozwolonym, w którym kierowcy w żaden sposób nie są przygotowani na obecność pieszego na drodze to jedna z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych i tragicznych skutków dla nierozważnego pieszego. Zważywszy ilość potrąceń pieszych, do jakich doszło w ostatnim czasie działania tego typu będą systematycznie wznawiane. Istotnym elementem zwiększającym bezpieczeństwo pieszych jest to, aby był on widoczny. Dlatego właśnie policjanci wręczali kontrolowanym pieszym odblaskowe gadżety. Noszenie odblasków nawet w mieście znacząco podnosi poziom naszego bezpieczeństwa. PAMIĘTAJMY O ODBLASKACH ! Nośmy je na co dzień.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.