Wiadomości z Sosnowca

Działania Bezpieczny Pieszy ponownie na ulicach Sosnowca

  • Dodano: 2020-05-28 10:45

Sosnowieccy policjanci przedwczoraj prowadzili na ulicach miasta kolejne działania Bezpieczny Pieszy. Obserwowali nie tylko zachowanie pieszych, ale również to jak traktują ich kierowcy. Nie we wszystkich przypadkach niestety to zachowanie było prawidłowe.

W działaniach wzięło udział 12 policjantów Wydziału Ruchu Drogowego

Policjanci zwracali uwagę nie tylko na zachowanie pieszych ale także na zachowanie kierowców w obrębie przejść dla pieszych. Badali także prędkość auto w pobliżu przejść. Niestety ujawnili szereg wykroczeń. Aż 62 pieszych przechodziło ulicę w miejscu niedozwolonym. Aż 30 kierujących przekraczało dozwolona prędkość w obrębie przejść dla pieszych ( 26 z nich ukarano mandatem karnym, 4 pouczono). Policjanci poza planowymi działaniami codziennie dużą wagę przykładają do wszystkich zagadnień związanych z bezpieczeństwem pieszych. Wypadki właśnie z ich udziałem są zwykle najbardziej tragiczne w skutkach.

Następna informacja

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • eRBe

    A może teraz akcja "Bezpieczny pieszy na chodniku? Bo pomimo absurdalności tego tekstu, to permanentne tolerowanie parkowania samochodów na chodnikach pomimo zakazów jest równie niebezpieczne.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.