Wiadomości z Sosnowca

„Droga do sławy” – trzy taneczne filmy już w październiku!

  • Dodano: 2020-10-01 09:00

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza do udziału w trzech projekcjach filmowych, których motywem przewodnim jest taniec i niełatwa droga młodych adeptów tej sztuki do realizacji swych marzeń i pasji. „Roztańczony” cykl „Droga do sławy” jest częścią programu 6. Sosnowieckiej Jesieni Teatralnej. Pokazy filmowe odbędą się w środy - 7, 14 i 21 października 2020 o godz. 18.00 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 w Sosnowcu. Wstęp wolny.

Wstęp na projekcje możliwy tylko z bezpłatnymi wejściówkami (po 50 wejściówek na każdy film do odbioru w Informatorium Zagłębiowskiej Mediateki – poziom I, w godz. otwarcia placówki. Jedna osoba może pobrać maksymalnie 2 wejściówki).

Przypominamy o obowiązkowych maseczkach, dezynfekcji rąk i zachowaniu dystansu.

Gdzie można sprawdzić repertuar?


•    Na plakatach i ulotkach w Zagłębiowskiej Mediatece (ul. Kościelna 11).
•    Poprzez wysyłany regularnie newsletter (link do zapisu znajduje się na górze oraz na dole witryny).
•    Poprzez wpisanie aktualnego hasła po kliknięciu na plakat lub slider reklamujący cykl „Droga do sławy” na www.biblioteka.sosnowiec.pl  

Pytania o hasło prosimy kierować na adres: kinga.baranowska@biblioteka.sosnowiec.pl, pod numer telefonu 693 266 411 lub do dyżurujących bibliotekarzy we wszystkich placówkach MBP. Podane hasło obowiązuje przez cały rok!

Tytuły poszczególnych filmów nie są reklamowane w mediach ze względu na wymogi umowy licencyjnej. 

Repertuar:

7.10 - Legendarny muzyczny melodramat z rewelacyjną ścieżką dźwiękową i niezapomnianymi scenami tanecznymi. Reżyseria: Adrian Lyne. W rolach głównych: Jennifer Beals, Michael Nouri, Lilia Skala.
Bohaterką tej żywiołowej historii jest Alex - śliczna, ambitna i pełna pasji 18-letnia dziewczyna, która za dnia pracuje w fabryce jako spawacz, a nocami występuje jako tancerka na scenie podrzędnego baru. Jej marzeniem nie jest jednak kariera w fabryce... Alex marzy by zostać zawodową tancerką. Walczy o spełnienie swych marzeń, miłość i niezależność.
Czas projekcji – 1:36:00

14.10 – Dramat z dużą porcją humoru, wyreżyserowany przez Stephena Daldry’ego. W rolach głównych: Jamie Bell, Julie Walters, Gary Lewis.

11-letni Bill trenuje boks. Przypadkowo trafia na zajęcia kółka baletowego i niespodziewanie odkrywa w magicznym ruchu ciał coś, co przykuwa jego uwagę i rozbudza wyobraźnię. Wkrótce chłopiec zamienia rękawice bokserskie na strój baletowy i wbrew woli ojca zaczyna uczęszczać na lekcje ekscentrycznej pani Wilkinson, która dostrzega drzemiący w Billym potencjał. Marzeniem chłopca staje się nauka w Królewskiej Szkole Baletowej.
Czas projekcji – 1:50:00

21.10 - Thriller psychologiczny w reżyserii Darrena Aronofsky'ego. W rolach głównych: nagrodzona Oscarem dla najlepszej aktorki Natalie Portman, Winona Ryder, Vincent Cassel i Mila Kunis

Film opowiada historię Niny - baleriny występującej na deskach teatrów w Nowym Jorku, której balet całkowicie przesłania życie. Jej ambicje są podsycane przez matkę, która nieustannie kontroluje życie córki. Gdy dyrektor teatru decyduje się zastąpić kimś nowym odchodzącą na artystyczną emeryturę primabalerinę, jako pierwsza przychodzi mu na myśl Nina. Dziewczyna nie wie, że dążąc do sukcesu, będzie musiała zmierzyć się nie tylko z pociągającą konkurentkąŚ
Czas projekcji – 1:48:00

Uprzejmie informujemy, że wejście do Auli będzie możliwe na pół godziny przed seansem i kwadrans po jego rozpoczęciu. Prosimy o punktualność! Przypominamy, że w Auli Zagłębiowskiej Mediateki obowiązuje całkowity zakaz jedzenia i picia.

„Różne oblicza teatru. 6. Sosnowiecka Jesień Teatralna”:

Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna im. Gustawa Daniłowskiego w Sosnowcu
Partnerzy wydarzenia: Polski Teatr Tańca w Poznaniu, Teatr Zagłębia w Sosnowcu, Biblioteka Śląska w Katowicach, Stowarzyszenie Twórców Sztuki „Passionis”, Fundacja „Dr Clown” – Oddział Sosnowiec, Centrum Informacji Miejskiej w Sosnowcu, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 z oddziałami integracyjnymi i specjalnymi w Sosnowcu.
Patron honorowy: Prezydent Miasta Sosnowca Arkadiusz Chęciński.
Patronat medialny: Czasopismo samorządowe Sosnowca „Kurier Miejski”, Miesięcznik społeczno-kulturalny „Śląsk”, Radio eM, kwartalnik teatralny "nietak!t" oraz portale internetowe: Sosnowiec.pl, Sosnowiecki.pl, SielsiaKultura.pl, WiadomościZagłębia.pl, TwojeZagłębie.pl, coigdzie.pl, e-teatr.pl, terazteatr.pl.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.
 
Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zachęcamy do zapisania się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzenia nas w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter).
 

„Droga do sławy” – trzy taneczne filmy już w październiku!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również