Wiadomości z Sosnowca

"Czerwony Autobus" w każdy wakacyjny weekend

  • Dodano: 2021-07-30 08:45, aktualizacja: 2021-07-30 09:08

„Autobus czerwony po ulicach mego miasta mknie”. Pamiętacie utwór, którego kompozytorem był pochodzący z Sosnowca Władysław Szpilman? Jeśli nie, to jest doskonała okazja, aby sobie go przypomnieć. Na ulice Sosnowca właśnie wyjedzie „Czerwony Autobus”, a wraz z nim cykl imprez z animacjami dla dzieci. Startujemy w sobotę 31 lipca!

Wyprodukowany w latach osiemdziesiątych Jelcz M11, ponownie pojawia się na ulicach Sosnowca. Pięknie zachowany pojazd w oryginalnych barwach i wyposażeniu będzie przewoził na miejsce animatorów. Oklejony symbolami Sosnowca - postaciami Jana Kiepury, Poli Negri, Włodzimierza Mazura, maskotką Zuzią oraz logotypami miasta i akcji „Bliżej Siebie”. Dodatkowo podczas wydarzenia może zabrać chętnych na krótką przejażdżkę po okolicy.

Autobus będzie jeździł po mieście w weekendy od 31 lipca do końca sierpnia

Autobus dotrze do różnych miejsc, wjedzie w osiedla i parki.

- Zaczynamy tanecznie czyli na początek mini disco i tańce do muzyki. Następnie tradycyjne animacje dla dzieci - kącik malucha, modelowanie balonów, pokaz baniek mydlanych, malowanie na streczu, zabawy z chustą, quizy, zagadki, konkursy etc. – wylicza Michał Mercik, naczelnik Wydziału Kultury i Promocji Miasta.

W soboty 31.07, 7.08, 14.08, 21.08 oraz na zakończenie akcji w niedzielę 29.08 po animacjach zagra Sosnowiecka Orkiestra Dęta. Z kolei w sobotę 21 sierpnia oraz na zakończenie, czyli w niedzielę 29 sierpnia odbędą się również warsztaty i pokazy drukowania 3D. W planach jest także specjalny pokaz m.in.: chodzenia na szczudłach, żonglowanie (piłkami, obręczami, maczugami), talerze cyrkowe, monocykl. Wydarzenie jest organizowane w ramach kampanii „Bliżej Siebie”.

- Wracamy do akcji, która cieszyła się w ubiegłym rokiem sporym zainteresowaniem. To jeden z punktów wpisujących się w projekt „Lato w Mieście”. Plan trasy „Czerwonego Autobusu” zakłada dotarcie do różnych zakątków naszego miasta, przy czym będą to nowe miejsca, do których w ubiegłym roku nasz specjalny autobus nie dotarł. Tym razem zawita m.in.: na plac zabaw przy ul. Dmowskiego  czy skwer przy ul. Kalinowej – mówi prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.

Podczas wybranych animacji będą obecni pracownicy Zespołu ds. Rodzinnej Pieczy Zastępczej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sosnowcu. Będzie można uzyskać informacje, w jaki sposób zostać rodziną zastępczą.

Szczegółowy rozkład jazdy „Czerwonego Autobusu”

Sobota, 31.07 - plac zabaw, ul. Dmowskiego/ ul. Wiosny Ludów

Niedziela, 1.08 - plac zabaw, ul. Legionów / ul. Warneńczyka

Sobota, 7.08 - plac zabaw, ul. Kielecka (dawna wioska indiańska)

Niedziela, 8.08 - park, ul. Maliny

Sobota, 14.08 - plac zabaw, ul. Biała Przemsza

Niedziela, 15.08 - plac zabaw, ul. Kierocińskiej

Sobota, 21.08 - boisko „Elektronika”, ul. Jagiellońska

Niedziela, 22.08 - skwer, ul. Kalinowa

Sobota, 28.08 - plac zabaw, ul. Broniewskiego

Niedziela, 29.08 - plac zabaw obok hali, ul. Żeromskiego 

"Czerwony Autobus" w każdy wakacyjny weekend

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.