Wiadomości z Sosnowca

Budżet Obywatelski na 102! Od piątku 30 września głosujemy!

  • Dodano: 2022-09-26 08:15, aktualizacja: 2022-09-26 08:25

Mieszkańcy Sosnowca zgłosili w sumie 128 projektów. 102 z nich uzyskało pozytywną ocenę.

– To lepszy wynik niż przed rokiem. Wówczas pod głosowanie dopuszczono 93 projekty. Głosować będzie można od 30 września do 10 października. Projekty są zrównoważone. W tym gronie znajdują się zarówno drogowe jak i te dotyczące szeroko rozumianej aktywności fizycznej i rekreacyjnej. Mieszkańcy jak co roku zgłosili projekty dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta oraz dla czytelników bibliotek. W tegorocznej edycji dużą popularnością wśród mieszkańców cieszyły się również projekty zielone: skwery, zieleńce oraz nasadzenia – podkreśla Piotr Pluta, kierownik referatu promocji i konsultacji społecznych w Wydziale Kultury i Promocji Miasta UM w Sosnowcu.

Najwięcej projektów – 8, znalazło się w strefie Środula, po 7 w Centrum i Zagórze Południe. W strefie ogólnomiejskiej będzie można oddać głos na jeden z 25 projektów.  

– To o 11 projektów więcej niż przed rokiem – dodaje Piotr Pluta.

Z zasadami IX edycji BO oraz tegorocznymi projektami mieszkańcy Sosnowca będą mogli się zapoznać podczas Pikniku Obywatelskiego, który odbędzie się w ramach tegorocznych Dni Sosnowca.

– Zapraszamy do Parku Sieleckiego w sobotę i w niedzielę gdzie znajdować się będzie specjalne stanowisko. Pracownicy UM odpowiedzą na wszystkie pytania i wątpliwości – zachęca Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Piknik Obywatelski potrwa w sobotę o godz. 17.00 do 19.30 oraz w niedzielę od godz. 16.00 do 19.00.

Głosować podobnie jak w latach ubiegłych można drogą elektroniczną poprzez stronę www.obywatelski.sosnowiec.pl.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również