Wiadomości z Sosnowca

Wpadki modowe z bielizną w roli głównej

  • Dodano: 2019-11-25 14:45

Coraz więcej z nas zwraca uwagę na swój wygląd i szuka własnego stylu. Jednak nadal zdarzają nam się problemy z odpowiednim doborem bielizny pod stylizację. Zamiast wykorzystać ją na naszą korzyść i uwydatnić nasze wdzięki, często zdarza nam się zniszczyć podstawę dobrego wyglądu. Postaramy się zatem przybliżyć najczęściej spotykane błędy oraz wyjaśnić co należy zmienić.

Niedopasowany rozmiar biustonosza

Najczęściej powtarzanym problemem jest znalezienie odpowiedniego rozmiaru bielizny. W głównej mierze dotyczy to kobiet i ich biustonoszy, ponieważ aż 90% ma problem z wyborem dobrego stanika, który będzie dopasowany. Dlaczego tak się dzieje? Spowodowane jest to brakiem wiedzy na temat odpowiedniego doboru biustonosza i zmierzenia się w prawidłowy sposób. Spotykamy się z określeniem rozmiaru “na oko”. Ostatecznie kończy się na tym, że albo spod stanika wylewa się ciało i biust, albo miseczki odstają, a zapięcie podnosi się nieprawidłowo do góry. Jak temu zaradzić?

Najlepiej skonsultować się z brafitterką, która pomoże w dopasowaniu odpowiedniego rozmiaru, a także fasonu do budowy ciała. Pokaże nam w jaki sposób możemy uwydatnić zalety i ukryć mankamenty figury. Jeśli jednak kupuje się biustonosz przez internet, należy sprawdzić czy sklep z bielizną online posiada dobrze rozpisaną rozmiarówkę oraz instrukcję krok po kroku, w jaki sposób siebie samą zmierzyć.

- potwierdza pani Magdalena Majowska-Kapek, właścicielka i brafitterka z salonu brastory.pl w Tarnowskich Górach.

Problem z kolorystyką stanika

Kolejnym błędem jest dobieranie kolorystyczne stanika do ubrań. Bardzo powszechne jest łączenie białego z białym, czyli białego stanika z białą bluzką. Niestety nie jest to poprawne, ponieważ bielizna jest wtedy bardziej widoczna. Najlepszym rozwiązaniem jest użycie cielistego koloru, który sprawi, że biustonosz zleje się z kolorem ciała i nie będzie go widać. Ma to duże znaczenie przede wszystkim w pracy, kiedy doskonały ubiór jest oznaką dobrego smaku i profesjonalizmu. Często także zdarza nam się ubieranie ciemnej bielizny pod jasną odzieżą. Z pewnością nikt z nas nie lubi patrzeć na cudzą bieliznę, więc pamiętajmy o tym, żeby sprawdzić prześwit noszonych ubrań. Widoczny ciemny stanik spod bluzki możemy ubrać tylko wtedy, kiedy jest to zamierzony przez nas cel. Pamiętajmy, żeby robić to prywatnie, ale nigdy do pracy. 

Majtki w grochy na widoku

Bielizna, jaką zakładamy pod spód naszych kreacji ma wielkie znaczenie. Najczęstszymi wpadkami w tym temacie są albo majtki, które wyraźnie odznaczają się pod wąskimi i obcisłymi spódnicami, sukienkami i spodniami, albo wystające stringi. Obydwa “zdarzenia” nie powinny mieć miejsca. Bielizna to najintymniejsza część naszego stroju, jest tylko dla nas, nikt postronny nie powinien jej oglądać przypadkowo.

Dobór fasonu do stylizacji

Pomimo wielu poradników, pomocy wspomnianej brafitterki oraz ogromnego wyboru modeli bielizny, nadal ciężko jest nam uzyskać idealną stylizację, kiedy źle dobierzemy fason naszej bielizny. Poza wspomnianymi wyraźnie odcinającymi się majtkami spod wąskich spodni czy spódnic, zdarzają się również wypadki “stanikowe”, kiedy kobieta źle dobiera fason do swojego stroju. Rodzajów biustonoszy mamy mnóstwo, ale powstały one właśnie po to, abyśmy mogły idealnie je ukryć pod naszymi kreacjami. Dlatego niedopuszczalne jest na przykład zakładanie stanika z widocznym zapięciem pod spód wieczorowej sukni z pięknie wyciętymi plecami, czy też wysokiego biustonosza do bluzki z głębokim dekoltem.

Wpadek modowych jest naprawdę sporo. Dlatego zawsze przed wyjściem z domu warto sprawdzić czy nic nam nie “wystaje” i czy na pewno dobrze dobraliśmy naszą bieliznę do okazji.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.