Wiadomości z Sosnowca

W jaki sposób najlepiej uzupełnić braki w uzębieniu?

  • Dodano: 2019-08-22 12:15

Według danych, zgromadzonych przez GSK Consumer Healthcare, ponad 50% Polaków po 40 roku życia nosi protezy. Wynika to przede wszystkim z braku odpowiedniej wiedzy na temat higieny jamy ustnej z tego zakresu. Statystyki pokazują, że co piąta osoba z nas myje zęby raz dziennie. Konsekwencją może być próchnica, a nawet braki w uzębieniu.
                    

Leczenie implantologiczne sposobem na piękny uśmiech - korony teleskopowe na implantach

Korona teleskopowa zęba to rozwiązanie, dzięki któremu można uzupełnić nieestetyczne braki w uzębieniu przy wykorzystaniu protez, protez szkieletowych, mostów okrężnych czy implantów. Zakładanie korony teleskopowej wymaga jednak dużej wiedzy, umiejętności oraz doświadczenia, powinno być więc przeprowadzane przez wysokiej klasy specjalistę w tej dziedzinie. W odróżnieniu od tradycyjnych koron korony teleskopowe stanowią system koron podwójnych, na który składa się korona pierwotna oraz wtórna. Ponadto, dzieli się je także ze względu na kształt na korony cylindryczne i stożkowe. Korony teleskopowe są wykorzystywane jako elementy bezklamrowe, utrzymujące niektóre protezy ruchome przy rozległych brakach, także w przypadkach uzębienia resztkowego. Implantologia jest jednym z najlepszych sposobów na problemy z brakiem uzębienia, umożliwiającym odzyskanie pięknego uśmiechu, którym pacjent będzie się cieszył przez długie lata.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Nieprawidłowa higiena zębów prowadzi do poważnych konsekwencji. Oprócz próchnicy, która jest bardzo powszechnym problemem, coraz więcej ludzi zmaga się z brakami w uzębieniu. Regularne wizyty u stomatologa mogą zapobiec tego typu sytuacjom, jednak jeśli ubytek już wystąpił, warto wybrać najlepszą metodę jego uzupełnienia. Implanty to tytanowe (a więc świetnie przyswajane przez organizm) wkręty o długości kilkunastu milimetrów, które są umieszczane w kości szczęki. Dodatkowym atutem jest fakt, że wszczepienie implantu i osadzenie na nim korony jest możliwe do wykonania podczas zaledwie jednej wizyty w klinice! Warto wspomnieć, że zabieg nie wymaga hospitalizacji oraz przeprowadzany jest pod znieczuleniem miejscowym, a całość trwa około 15 minut, w związku z czym pacjent czuje się w pełni komfortowo.

Braki w uzębieniu to powszechny problem, pojawiający się w coraz młodszej grupie wiekowej. Wynika to zwykle z niedostatecznej edukacji na temat prawidłowej higieny jamy ustnej lub zaniedbania, ale może mieć naturę genetyczną czy związaną z chorobami zębów. Są jednak sposoby na to, by cieszyć się pięknym uśmiechem, które warto poznać - jednym z najlepszych jest implantologia!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.