Wiadomości z Sosnowca

Pomysły na aranżację salonu z jadalnią

  • Dodano: 2020-08-11 11:15, aktualizacja: 2020-08-11 17:40

Salon to dla wielu osób jedno z kluczowych pomieszczeń w domu - to w nim spędzamy wolne chwile oglądając telewizję, czy przyjmując gości. Styl, w jakim jest urządzony wiele mówi o domownikach - wchodząc do salonu możemy dowiedzieć się m.in. o ich zainteresowaniach, czy upodobaniach. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na aranżację salonu z jadalnią.

Kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę urządzając salon

Sam wybór mebli, to nie wszystko. Aranżując salon należy zwrócić uwagę przede wszystkim na wielkość i wysokość pomieszczenia - jeśli jest niewielkich rozmiarów świetnie sprawdzą się w nim funkcjonalne rozwiązania, np. stół okrągły rozkładany, rozkładana sofa, czy stoliki kawowe, które łatwo przestawić. Określenie rozmiarów salonu ułatwia również wybór koloru ścian - należy pamiętać, że ciemne kolory najlepiej sprawdzą się w dużych i wysokich pomieszczeniach, natomiast jasną kolorystykę warto wykorzystać w salonie o niewielkich rozmiarach.

Urządzając salon zwróć również uwagę położenie okien w pomieszczeniu oraz stronę, na którą wychodzą - nie w każdym stylu sprawdzą się dekoracje okien, czy firanki, które będą przepuszczać dużą ilość światła i przez które przechodnie będą mogli podejrzeć co robimy.

Najnowszy trend - salon z jadalnią

Jest to jedno z najczęstszych rozwiązań stosowanych w nowym budownictwie - ma on wielu zwolenników ponieważ pozwala na przyjęcie gości w wyznaczonym do tego miejscu oraz zjedzenie posiłku poza kuchnią, w której dopiero co przygotowywaliśmy posiłek i w której unosi się jeszcze zapach jedzenia. Jeśli podczas posiłku lubimy oglądać telewizję to salon z jadalnią również nam to umożliwi.  

Ciekawym pomysłem na urządzenie salonu z jadalnią jest odgrodzenie od siebie strefy wypoczynkowej od jadalnianej przy wykorzystaniu różnego materiału położonego na podłodze. Daje to ciekawy efekt i nadaje pomieszczeniu niepowtarzalnego charakteru.

Stół okrągły rozkładany - jakie meble wybrać do jadalni?

W jadalni warto wykorzystać stół okrągły rozkładany - jest on przede wszystkim funkcjonalny i pozwala na zaoszczędzenie miejsca. Przy codziennym użytkowaniu pomieści do 5 osób, natomiast gdy spodziewamy się gości wystarczy go rozłożyć i ze spokojem możemy przyjąć większą liczbę osób. To rozwiązanie świetnie sprawdzi się przede wszystkim w pomieszczeniach o niewielkich rozmiarach, w których każdy centymetr ma znaczenie.

Ważne są również krzesła oraz dodatkowe oświetlenie - jednym z najnowszych trendów jest zawieszenie lampy tuż nad stołem. Dodaje to całemu pomieszczeniu oryginalności.   

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.