Wiadomości z Sosnowca

Kosmetyki dla mam - czym kierować się przy wyborze?

  • Dodano: 2019-06-27 13:00

Każda kobieta, która jest w ciąży, myśli przede wszystkim o swoim maleństwu. Jednak warto też zadbać o siebie. Chociaż powszechnie mówi się, że ciąża to nie choroba, w organizmie zachodzi bardzo wiele zmian. A niektóre z nich są nieodwracalne jak na przykład rozstępy. Dlatego też najlepiej pomyśleć o nich jeszcze przed tym, jak zaczną pojawiać się na skórze. Wystarczy sięgnąć po specjalne kosmetyki dla mam.

Panie, które na co dzień dbały o swój wygląd, oczekując dziecka, też chcą dobrze wyglądać. Nie wspominając o tym, że chyba każda z kobiet chciałaby wrócić do figury sprzed ciąży. Stuprocentowej pewności tego mieć nie można, bo każdy organizm jest inny. Wpływ na to ma dieta, aktywność fizyczna, czynniki genetyczne. Jednak można zwiększyć prawdopodobieństwo, że cel ten będzie osiągnięty.

Czy można korzystać ze wszystkich kosmetyków?

Przyszłe mamy, które przed ciążą używały bardzo dużo kosmetyków, powinny przyjrzeć się im nieco bardziej krytycznie. Niestety nie wszystkie będą wskazane w czasie ciąży. Jest wiele związków, które mogą zaburzać rozwój dziecka. Przykładowo obecne w lakierze do paznokci formaldehyd i toluen oddziałują na gruczoły płciowe maluszka.

Samej mamie też czasem może coś zaszkodzić, na przykład preparaty na trądzik, które w ciąży mogą uczulać. Oprócz tego, że zmienia się gospodarka hormonalna, to częstą dolegliwością są plamy barwnikowe. Jest to jeden z powodów, dla których odradza się sięganie po kosmetyki przyspieszające opalanie.

Kosmetyki dla mam muszą być bezpieczne!

W trakcie ciąży lepiej przestawić się na serie kosmetyczne, które powstały specjalnie z myślą o ciężarnych. Są one w pełni bezpieczne dla mamy i dziecka, a przy tym odpowiednio działają. Kosmetyki dla mam nie mają żadnych składników, które mogłyby szkodzić albo uczulać. Nie ma parabenów, czy barwników. Im więcej natury, tym lepiej. Poza tym część kobiet skarży się na przeszkadzające im zapachy, a kosmetyki dla mam mają zapach bardzo delikatny. Zanim wrzuci się preparat najlepiej sprawdzić, czy ma on atesty zezwalające na stosowanie w ciąży i podczas karmienia.

W jakie kosmetyki dla mam się zaopatrzyć?

Idąc do drogerii lub apteki, można znaleźć bardzo wiele produktów dedykowanych mamom. Wśród tych, na które trzeba najbardziej zwrócić uwagę, są przede wszystkim różnego rodzaju kremy i masła, mające na celu zapobieganie rozstępom. Dzięki temu, że dobrze nawilżają i ujędrniają skórę, ryzyko pojawienia się rozstępów jest znacznie mniejsze. Podczas ciąży skóra się rozciąga, wraz z rosnącym maleństwem. Zwłaszcza na brzuchu, udach, biodrach. Niestety to właśnie niedostateczne nawilżenie i szybkie rozciąganie się skóry sprawiają, że pojawiają się rozstępy. Inną kategorią produktów, na które warto spojrzeć, są płyny do higieny intymnej. W okresie ciąży jeszcze większą rolę odgrywa zapobieganie infekcjom i stanom zapalnym. Częstym problemem młodych mam jest ból w okolicy brodawek sutkowych nie tylko podczas ciąży, ale również w trakcie karmienia. W takiej sytuacji pomocna będzie specjalna łagodząca maść.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.