Wiadomości z Sosnowca

Co pić, aby wspomóc naturalną detoksykację organizmu?

  • Dodano: 2023-06-29 10:30

Wdychane powietrze, wypijana woda, spożywane pokarmy – każdy z tych czynników przyczynia się do przyswajania toksyn, czyli szkodliwych substancji chemicznych, a część z nich powstaje także w procesach metabolicznych. Organizm ludzki potrafi radzić sobie z zagrażającymi mu czynnikami, ale żeby proces ich usuwania mógł być wystarczająco efektywny, wszystkie odpowiedzialne za to układy muszą funkcjonować w sposób niezaburzony. W tym miejscu zaczyna się rola mikroelementów – witamin i minerałów. Codzienna dieta może nie zaspokoić wszystkich potrzeb w zakresie ich podaży. Na szczęście tutaj z pomocą przychodzą napoje witaminowe. 

Niektóre problemy zdrowotne, z którymi zmaga się wiele osób, wynikają z nagromadzenia toksyn w organizmie. Niestety, życie w wielkich aglomeracjach, gdzie powietrze może być określane różnymi epitetami, ale z całą pewnością nie można o nim powiedzieć, że jest czyste, wystawia nas na ciężką próbę. Jeżeli doliczymy do tego niezdrową dietę (obfitującą w wysokoprzetworzoną żywność), używki, niewystarczający czas wypoczynku i funkcjonowanie w warunkach przewlekłego stresu, otrzymamy przepis na „toksyczną katastrofę”. Żeby oczyścić ustrój z metali ciężkich, szkodliwych produktów przemiany materii i innych substancji toksycznych, niektórzy stosują specjalną dietę. Należy jednak pamiętać, że natura wyposażyła nas w mechanizmy, które pozwalają naturalnie oczyścić ustrój z toksyn. Po naszej stronie leży tylko troska o to, by zapewnić im wszystko, czego potrzebują do prawidłowego funkcjonowania.

Rola wody w oczyszczaniu organizmu

Trzeba pamiętać, że toksyny, które przedostają się do organizmu, ulegają rozpuszczeniu w wodzie, a następnie są usuwane, m.in. wraz z oddawanym moczem. Należy zatem stanowczo stwierdzić, że kluczem do detoksykacji organizmu jest prawidłowe nawadnianie. Spożycie płynów na poziomie 2-2,5 l dziennie to absolutne minimum. W okresie upałów i wzmożonej aktywności fizycznej, objętość wypijanej wody należy zwiększyć nawet dwukrotnie.

Nie tylko woda, ale także witaminy

O ile woda to kluczowy czynnik detoksykacyjny, to nie można zapomnieć o udziale witamin i minerałów w tym procesie. Za oczyszczanie organizmu z toksyn odpowiadają wszystkie mikroelementy o właściwościach antyoksydacyjnych. W tym miejscu należy wskazać przede wszystkim na witaminę C, A i E. Niebagatelne znaczenie w tym procesie ma też wapń.

Wniosek? Bardzo dobrym pomysłem jest uwzględnienie napojów witaminowych w dobowym bilansie płynów. Tutaj należy wskazać przede wszystkim na napoje izotoniczne, dedykowane dla osób aktywnych. Bogatą ofertę izotoników znajdziesz na stronie osheeshop.eu/napoje-izotoniczne. Dużą przydatność wykazują także wzbogacone o witaminy napoje energetyczne, które zapewniają skuteczne pobudzenie. Odwiedź stronę osheeshop.eu/napoje-energetyczne i wybierz wariant dla siebie. 

Nie można jednak nie wspomnieć, że napoje witaminowe to nie tylko izotoniki i energetyki, ale także wody, napoje herbaciane i wiele innych. Z pełną ofertą tych produktów możesz zapoznać się na stronie osheeshop.eu/napoje-witaminowe.
 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.