Wiadomości z Sosnowca

Agregat wody lodowej - co to takiego?

  • Dodano: 2019-12-23 14:00

Agregaty chłodnicze występują w wielu odmianach. Każda z nich pełni określone funkcje i sprawdza się w konkretnych przypadkach. Jednym z rozwiązań stosowanych w przemyśle jest agregat wody lodowej. Jakie korzyści daje tego rodzaju urządzenie?

Agregat wody lodowej – jaką ma budowę?

Pod tą nazwą kryją się urządzenia odprowadzające ciepło z cieczy. Głównym elementem, który umożliwia prawidłową pracę, jest woda lodowa. Wytwarzana jest ona w chillerze, skąd trafia do wymienników ciepła. Tam zostaje ogrzana i ponownie wraca do agregatu. Schłodzona ciecz w parowniku trafia do chłodnic dzięki systemowi pomp dystrybucyjnych. W przemyśle stosuje się dwa rodzaje agregatów wody lodowej. Pierwszy z nich bazuje na skraplaczu chłodzonym powietrzem. Montuje się je na zewnątrz budynku w jednej obudowie z pozostałymi częściami agregatu. Taki agregat lodowy jest obecnie najchętniej wybieranym rozwiązaniem. Taki model niesie ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim generuje niskie koszty inwestycyjne oraz instalacyjne. Ma niewielkie rozmiary, dzięki czemu umożliwia ograniczenie powierzchni maszynowni w budynku.

Agregat wody lodowej – kto je oferuje?

Innym modelem są urządzenia wyposażone w skraplacz przystosowany do chłodzenia cieczą. Odpowiada za to wymiennik ciepła, który jest umieszczony na zewnątrz budynku. Można go wykonać w technologii drycooler lub w wersji ze zraszaniem wodnym. Dzięki temu możemy zastosować wodę jako czynnik oziębiany. Agregat wody lodowej znajdziemy chociażby w ofercie firmy RAS. Jest ona dostępna pod tym linkiem https://www.ras-agregaty.pl/chiller-wody-lodowej/. Co ciekawe, wcale nie musimy rozważać zakupu nowych urządzeń. Wystarczy bowiem, że zdecydujemy się na wynajem agregatu. To bardzo ekonomiczny sposób, który ogranicza koszty, a zapewnia w pełni sprawne urządzenia. Dodatkowo możemy otrzymać w pakiecie całodobowy serwis, dzięki czemu nie musimy się martwić, gdy agregat wody lodowej ulegnie awarii. Pamiętajmy o tym, gdy będziemy dobierać model dostosowany do naszych potrzeb.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.