Wiadomości z Sosnowca

Zabezpieczone nielegalne automaty do gry

  • Dodano: 2020-05-22 09:15

Sosnowieccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej w jednym z lokali w dzielnicy Juliusz ujawnili 3 nielegalne automaty do gry. Maszyny zostały zabezpieczone i przewiezione do magazynu KAS.

Ich wartość wstępnie oszacowano na łączną kwotę 15 tys. złotych

Sosnowieccy kryminalni z Komisariatu Policji V wytypowali wolnostojący lokal w dzielnicy Juliusz, w którym, jak wynikało ze zdobytych przez nich informacji, mają się odbywać nielegalne gry hazardowe. Działając wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej z Katowic dokonali sprawdzenia lokalu. Wewnątrz ujawnili łącznie 3 automaty. Zostały one zatrzymane i przewiezione do magazynu Śląskiego Urzędu Celno- Skrabowego w Katowicach, w którym spoczną do czasu aż Sąd zadecyduje o ich dalszym losie.

Z dniem 1 kwietnia 2017 roku weszły przepisy znowelizowanej ustawy o grach hazardowych. Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne tj. 100 tys. zł od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa.

Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia grozi odpowiedzialność karna – wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również