Wiadomości z Sosnowca

Wspólnie w trosce o życie. Współpraca sosnowieckiego pogotowia i OSP Jaworzno

  • Dodano: 2023-09-11 11:00

Rejonowe Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu i Ochotnicza Straż Pożarna Dąbrowa Narodowa w Jaworznie będą współpracować w zakresie edukacji i promocji zdrowia.

Razem w imię zdrowia i życia

Stosowną umowę podpisano w stacji pogotowia ratunkowego w Jaworznie. W imieniu Pogotowia Ratunkowego umowę podpisał dyrektor Klaudiusz Nadolny, a Ochotniczą Straż Pożarną z Jaworzna reprezentował prezes Kazimierz Dubiel. W uroczystości wzięli także udział poseł na Sejm RP Wojciech Saługa, radna Sejmiku Województwa Śląskiego Maria Materla i radna Jaworzna, Dorota Guja.

- To porozumienie jest niezwykle istotne, ponieważ ono dotyczy ludzkiego życia. Strażacy i ratownicy są pierwsi na miejscu zdarzenia, tam gdzie dzieje się coś złego i ratują ludzkie zdrowie oraz życie. Te szkolenia pomogą strażakom robić to jeszcze skuteczniej. Taka współpraca powinna być powszechna, bezpieczeństwo to nie tylko silna armia, ale również profesjonalne wsparcie w zakresie ratowania zdrowia i życia mieszkańców. Ważne jest to, by udzielić profesjonalnej pomocy zanim na miejsce dotrą doświadczeni ratownicy – podkreślał poseł na Sejm RP, Wojciech Saługa.

- To ważny dzień nie tylko dla mieszkańców Jaworzna, pogotowie działa na rzecz prawie 1 mln mieszkańców w tej części województwa. To porozumienie dotyczy rzeczy najważniejszych – zdrowia i życia. Ochotnicza Straż Pożarna i Pogotowie Ratunkowe to podmioty, które powinny ze sobą ściśle współpracować i jestem przekonana, że ta współpraca będzie wzorem dla innych – tłumaczyła radna Sejmiku Województwa Śląskiego, Maria Materla.

Przedmiotem porozumienia jest podjęcie współpracy w zakresie edukacji i promocji zdrowia publicznego przez organizowanie przedsięwzięć szkoleniowych w tematyce poprawy bezpieczeństwa oraz udzielania pierwszej pomocy, kwalifikowanej pierwszej pomocy i ratownictwa medycznego, w tym m.in. szkoleń, ćwiczeń i warsztatów. Strony zadeklarowały prowadzenie działań edukacyjnych i szkoleniowych w tym zakresie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również