Wiadomości z Sosnowca

Za nami Narodowe Czytanie z piłkarzami Zagłębia Sosnowiec

  • Dodano: 2023-09-11 10:30

Dwunasta już odsłona Narodowego Czytania, ogólnopolskiej akcji pod patronatem Pary Prezydenckiej odbyła się w Technikum nr 6 Grafiki, Logistyki i Środowiska im. Legionów Polskich w Sosnowcu z honorowymi gośćmi: Michałem Wasikiem – Wydziału Kultury i Promocji Miasta, Jerzym Muchą – rzecznikiem prasowym Zagłębia Sosnowiec wraz z piłkarzami: Sebastianem Boneckim i Kacprem Smoleniem.

Piłkarze Zagłębia Sosnowiec zachęcali do czytania

Do wspólnego czytania pozytywistycznej powieści zaprosiła gości i młodzież wicedyrektor CKZiU, pani Aleksandra Karwat. Słowo wstępne wygłosiła polonistka pani Bożena Fulas.

Czytanie Nad Niemnem, oprócz przyjemności, przyniosło nam także wiele pożytku. Z humorem podeszliśmy do czytania długich, ale zarazem ciekawych opisów przyrody. Każdy odbiorca piątkowego spotkania poczuł się tak, jakby przebywał nad brzegiem tytułowego Niemna.

Uczestnicy otrzymali także dawkę interesujących historii związanych z lekturami szkolnymi, którymi nie omieszkał się podzielić z nami inspektor Michał Wasik.

Piłkarze Zagłębia zachęcili wszystkich do obcowania z lekturami szkolnymi, a także książkami. Na ręce wicedyrektor CKZiU wręczone zostały piękne bluzy dla uczniów z wizerunkiem Włodzimierza Mazura, legendy Zagłębia, patrona Akademii Piłkarskiej. Szkoła odwzajemniła się pięknymi kubkami przygotowanymi przez szkolnych grafików.

– Odczarowaliśmy świat Korczyńskich i Bohatyrowiczów, bohaterów nadniemeńskiej epopei, poczuliśmy zapach litewskiej przyrody i spędziliśmy wspaniałe chwile ze sportowcami Zagłębia Sosnowiec! – mówi polonistka, pani Bożena Fulas.

Niesamowite wrażenia pozostaną z uczniami aż do następnego Narodowego Czytania!

Teraz wszyscy kierujmy swe kroki do biblioteki po książkę Elizy Orzeszkowej, a w przerwach – na ArcelortMittal Park na mecze naszej drużyny!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również