Wiadomości z Sosnowca

Włamywacz zaatakował kobietę, która go przyłapała w piwnicy

  • Dodano: 2021-03-16 11:00

Sosnowieccy policjanci z Komisariatu Policji II zatrzymali 33-letniego mężczyznę chwilę po tym, jak włamał się do piwnicy i napadł na kobietę, która go przyłapała na przestępstwie. Mimo że sprawca zdołał uciec i częściowo się przebrać, szybko trafił w ręce stróżów prawa. Grozi mu 12 lat więzienia.

Policjanci otrzymali zgłoszenie, że w jednym z bloków dzielnicy Pogoń doszło do włamania i rozboju. Z relacji świadków wynikało, że przebywająca na klatce 52-letnia kobieta zauważyła, że zamek w drzwiach prowadzących do piwnicy został wyłamany. Ponieważ usłyszała dochodzący stamtąd hałas, postanowiła to sprawdzić. W związku ze swoimi obawami poprosiła o towarzyszenie jej mężczyznę, który był akurat na klatce schodowej.

Okazało się, że w pomieszczeniach piwnicznych znajdował się mężczyzna, który próbował wyłamać drzwi w jednym z pomieszczeń. Kiedy kobieta próbowała powiadomić przez telefon służby, włamywacz doskoczył do niej i przewrócił ją na ziemię, wyrwał komórkę i próbował uciec. Tuż obok znajdowali się robotnicy, wykonujący w budynku prace remontowe, którzy zdołali schwytać sprawcę, ten jednak zdołał im się wywinąć i ostatecznie zbiegł.

Już po chwili powiadomiony o zdarzeniu patrol z Komisariatu Policji II, namierzył uciekiniera i zatrzymał go kilka przecznic dalej. Choć 33-latek zdążył dla niepoznaki częściowo się przebrać, został rozpoznany. Mężczyznę zatrzymano i przewieziono do komisariatu, gdzie wykonano z nim dalsze czynności. 33-latek usłyszał zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem i rozboju. Grozi mu nawet 12 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również