Wiadomości z Sosnowca

Włamali się do kiosku. Przyłapano ich na gorącym uczynku

  • Dodano: 2021-02-23 14:45

Sosnowieccy policjanci z Komisariatu Policji II zatrzymali na gorącym uczynku grupę włamywaczy: 2 nieletnich i 20-latka. Wszyscy trzej włamali się do jednego z kiosków w dzielnicy Pogoń. Na dalszym etapie czynności wyszło na jaw, że mają również na sumieniu kilka innych kradzieży.

O zdarzeniu policjanci dowiedzieli się dzięki czujności mieszkańców dzielnicy Pogoń. Przed północą jeden z nich poinformował, że właśnie ma miejsce włamanie do kiosku RUCH. Kiedy policjanci dotarli na miejsce, okazało się, że najprawdopodobniej spłoszeni sprawcy oddalili się z miejsca zdarzenia. 

Mundurowi szybko jednak rozeznali sytuację, zebrali informacje, ruszyli na poszukiwania i już po chwili namierzyli dwóch nastolatków w wieku 15 i 16 lat, którzy najpierw próbowali się oddalić, a później na zadawane pytania nie byli w stanie udzielać spójnych i logicznych odpowiedzi. Chwilę później policjanci zatrzymali także trzeciego ze sprawców - okazał się nim 20-letni mieszkaniec Sosnowca. 

Wspólne się włamywali

W toku dalszych czynności wyszło na jaw, że to właśnie ta trójka odpowiada za wspólne włamanie do kiosku, a także za kilka innych włamań dokonanych w ostatnim czasie. Okazało się również, że obaj nieletni przebywają aktualnie na ucieczce z MOW w Krakowie. Ostatecznie 20-latek usłyszał zarzuty dokonania dwóch włamań i jednego usiłowania włamania, o dalszym losie nastolatków, którzy mają na swoim koncie jeszcze jedno włamanie, dokonane bez pomocy dorosłego kompana, zadecyduje sąd orzekający w sprawach nieletnich.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również