Wiadomości z Sosnowca

Trening pokazowy w SP 42. Zajęcia prowadzili byli reprezentanci Polski!

  • Dodano: 2023-01-05 07:15, aktualizacja: 2023-01-04 20:29

W SP 42 odbył się trening pokazowy przeprowadzony przez ambasadorów Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej, które odbędą się w styczniu w Polsce i w Szwecji. Zajęcia poprowadzili byli reprezentanci Polski – Iwona Niedźwiedź oraz Sławomir Szmal.

Mistrzowskie zajęcia

Szkoła Podstawowa nr 42 została wybrana nieprzypadkowo. To właśnie w niej mamy klasy sportowe o profilu piłki ręcznej. Treningi odbywają się m.in.: pod okiem Grzegorza Mentla, trenera Zagłębia Sosnowiec.

Mistrzostwa Świata odbędą się w dniach 11-29 stycznia 2023 w dwóch krajach. W Polsce mecze będą się odbywać w czterech miastach: Katowice, Kraków, Płock i Gdańsk.

Mistrzostwa, które Polska organizuje wraz ze Szwecją to najbardziej prestiżowa impreza w tej dyscyplinie na świecie Będzie to również największa impreza w dziejach polskiej piłki ręcznej.

– Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej to kolejna wielka impreza sportowa, która odbędzie się w naszym regionie i którą współorganizuje Województwo Śląskie. W ubiegłym roku po raz pierwszy w historii na Stadionie Śląskim odbyły się zawody w ramach Diamentowej Ligi, a awans na mistrzostwa świata w Katarze wywalczyła reprezentacja Polski w piłce nożnej. Wierzę, że i tym razem polscy sportowcy dostarczą nam wielu niezapomnianych wrażeń, a doping publiczności w katowickim Spodku poniesie ich do kolejnych sukcesów. Z tej okazji chcemy promować aktywność i zdrowy styl życia wśród młodzieży, a nikt nie przekona ich do tego lepiej niż legendy polskiego szczypiorniaka, Iwona Niedźwiedź i Sławomir Szmal – podkreśla marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski.

– Piłka ręczna w Sosnowcu ma wieloletnie tradycje. Był czas, że piłkarze ręczni Górnika Sosnowiec toczyli boje wśród najlepszych. Obecnie Zagłębie występuje w Lidze Centralnej. Miło nam gościć tak znamienitych gości w naszym mieście. Liczę, że niebawem także w Sosnowcu, w nowej hali Zagłębiowskiego Parku Sportowego będziemy mogli oglądać najlepszych zawodników i zawodniczki w tej pięknej dyscyplinie sportowej – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

W wydarzeniu wzięli udział m.in.: Anna Jedynak, wicemarszałek województwa śląskiego oraz Krzysztof Zubek, wiceprezes Śląskiego Związku Piłki Ręcznej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również