Wiadomości z Sosnowca

Teatr i szkoła w sprawie edukacji. Spotkanie w ramach cyklu "Teatr w sprawie"

  • Dodano: 2024-01-09 09:45

W poniedziałek 22 stycznia o godz.18.00 Teatr Zagłębia zaprasza na drugą odsłonę cyklu „Teatr w sprawie”.

"Teatr w sprawie" w Sosnowcu

„Tu, w Teatrze Zagłębia, chcemy gromadzić ludzi zaangażowanych w sprawy kultury i edukacji. Robimy to dlatego, bo wiemy, że pierwszym miejscem, w którym zyskujemy możliwość wykształcenia w sobie potrzeby doświadczania kultury, jest właśnie szkoła. Spotykamy się z nauczycielkami i nauczycielami, prowadzimy edukację teatralną w szkołach partnerskich, prowadzimy grupy twórcze dla młodzieży, prezentujemy spektakle i prowadzimy warsztaty na terenie szkół. Chcemy otworzyć nowe ścieżki w myśleniu o edukacji i teatrze, nawiązać międzypokoleniowy, zróżnicowany dialog, usłyszeć siebie nawzajem. Dlatego stworzymy warunki do swobodnego spotkania, podczas którego model eksperckich wykładów zastępujemy wzajemną wymianą wiedzy i doświadczeń – wszyscy wystąpimy w roli ekspertów i ekspertek własnych interesów” – tłumaczy Iwona Woźniak, dyrektorka Teatru Zagłębia.

W poszukiwaniu dobrego klimatu dla edukacji przyjrzymy się lokalnemu krajobrazowi szkolnemu i zapytamy o relacje instytucji kultury z oświatą, nastolatków z dorosłymi, pedagogów teatru z artystami. Porozmawiamy o tym, dlaczego zależy nam na rozwijaniu działań edukacyjnych, jak teatr może wesprzeć szkołę w realizowaniu misji edukacji kulturalnej, czego potrzebują nauczycielki i nauczyciele i, co najważniejsze – czego od teatru i szkoły potrzebują nastolatki i nastolatkowie. Początek spotkania o godzinie 18.00. - czytamy na stronie UM Sosnowiec.

Spotkanie będzie złożone z części artystycznej, rozmów stolikowych i swobodnych dyskusji. Do udziału w debacie zaproszeni są wszyscy, dla których ważne są tematy związane z oświatą, kulturą i teatrem – niezależnie od wieku. Wstęp wolny. Moderatorami spotkania będą dyrektorka Centrum Doskonalenia Nauczycieli Dorota Szewczyk, pedagożka teatru Agata Kędzia, reżyser i opiekun Klubu Teatralnego Sławomir Szczurek.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również