Wiadomości z Sosnowca

Sosnowiec: Spółdzielnia Niewidomych Promet z tytułem Lodołamacza!

  • Dodano: 2023-10-04 09:15

Sosnowiecka Spółdzielnia Niewidomych Promet po raz kolejny może pochwalić się zaszczytnym tytułem Lodołamacza!

Kolejny sukces sosnowieckiego Prometu

W tym roku Promet otrzymał także złotą statuetką przyznaną w kategorii Zatrudnienie Chronione przez Kapitułę Konkursu Regionu łódzkiego, mazowieckiego, śląskiego, świętokrzyskiego. Jak czytamy w uzasadnieniu nagrodę przyznano za „szczególną wrażliwość społeczną i promowanie aktywności osób z niepełnosprawnościami w różnych dziedzinach życia.”

– To wyróżnienie jest dla nas szczególnie ważne, jest nagrodą dla każdego Pracownika naszej Spółdzielni, może być inspiracją dla innych i udowadnia, że biznes to nie zawsze tylko pieniądz, to przede wszystkim ludzie oraz kapitał ich doświadczenia i zaangażowania – podkreślają władze Prometu.

Za co Promet dostał statuetkę?

Ideą konkursu odbywającego się corocznie od 18 lat, jest przełamywanie stereotypów i uprzedzeń związanych z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych, integracja osób niepełnosprawnych i stworzenie im szansy na pełne uczestnictwo w życiu społecznym, zachęta do tworzenia nowych miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych oraz podnoszenia standardu już istniejących stanowisk.

Statuetka Lodołamacza jest symbolem otwartości i zaangażowania. Ogólnopolska gala konkursu odbędzie się 12 października na Zamku Królewskim w Warszawie.

– W myśl tego, iż pracodawca odpowiedzialny społecznie zmienia świat na lepsze, staramy się angażować w działania nie tylko na rzecz osób niepełnosprawnych, ale również rozwoju naszego regionu oraz promocji miasta Sosnowiec współpracujemy z różnego rodzaju stowarzyszeniami i fundacjami, działamy na rzecz aktywizacji zawodowej młodych ludzi oraz organizujemy wsparcie finansowe dla organizacji – dodają przedstawiciele spółdzielni.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również