Wiadomości z Sosnowca

Sosnowiczanin, który trzymał krokodyle na swojej posesji usłyszy zarzuty

  • Dodano: 2023-07-03 12:30

W maju tego roku pisaliśmy o mieszkańcu Sosnowca, który w przybudówce do garażu przetrzymywał krokodyle nilowe. Niestety, jeden z nich był martwy. 54-latek stanie przed sądem.

Trzymał krokodyle w przybudówce

54-letni mieszkaniec dzielnicy Pogoń przejawia wyjątkowe upodobanie do dzikich zwierząt – do tego stopnia, że w przybudówce do garażu trzymał krokodyle nilowe! Jednego gada udało się uratować, drugi został znaleziony martwy w prowizorycznym basenie. Odłowieniem krokodyla nilowego zajęli się pracownicy poznańskiego ZOO. Ancalagon, bo takie zyskał imię, doszedł do siebie dzięki opiece pracowników ZOO

- Już w cieple, może wygrzać się po tym, co przeszedł w ostatnich tygodniach, skorzystać z czystego basenu, odpocząć w zupełnym spokoju – czytamy w poście opublikowanym przez ZOO w Poznaniu.

Usłyszy zarzuty

Właściciel krokodyli nie uniknie kary. Jak informuje RMF24, sosnowiczanin odpowie za nielegalne przetrzymywanie zwierząt niebezpiecznych. Lista zarzutów może się powiększyć m.in. o zarzut znęcania się nad krokodylami – na ten moment prokuratura czeka na opinię biegłego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również