Wiadomości z Sosnowca

Przed nami festyn "Bezpieczny powrót do szkoły"!

  • Dodano: 2023-08-17 12:30

W dniu 27 sierpnia 2023 (niedziela handlowa) w godzinach od 12:00 do 16:00, sklep Decathlon Sosnowiec​ przy ul. Sokolskiej 35 stanie się areną wyjątkowego wydarzenia, które ma na celu promowanie bezpiecznych zachowań wśród dzieci i młodzieży oraz podniesienie ich świadomości na temat zagrożeń związanych z powrotem do szkoły.

Festyn z udziałem Państwowej Straży Pożarnej i Decathlon!

Celem festynu jest nie tylko dostarczenie rozrywki i edukacji, ale przede wszystkim zwrócenie uwagi na ważne kwestie związane z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży. W trakcie wydarzenia, uczestnicy będą mieli niepowtarzalną okazję poznać pracę strażaka, wziąć udział w kursie pierwszej pomocy oraz dowiedzieć się, jak zachować się w przypadku ewakuacji w zadymionym pomieszczeniu.

Jedną z głównych atrakcji będzie możliwość przymierzenia specjalistycznego kasku strażackiego oraz przeprowadzenia mini-kursu na temat technik gaszenia pożarów. Wykwalifikowani strażacy będą na miejscu, by odpowiedzieć na pytania i udzielić cennych wskazówek dotyczących zachowania się w przypadku sytuacji awaryjnych.

Sportowe wyzwania i rozrywka dla wszystkich

Nie tylko edukacja, ale i aktywność fizyczna będzie w centrum uwagi festynu. Dla fanów sportu i rywalizacji przygotowano tor przeszkód, który będzie doskonałą okazją do zmierzenia się z wyzwaniami i sprawdzenia swoich umiejętności. To doskonały sposób na spędzenie czasu aktywnie i w miłej atmosferze.

Darmowe atrakcje i możliwość odebrania "Karty Sprawności Strażaka"

Osoby zapisane na wydarzenie będą mogły wziąć udział w licznych atrakcjach, w tym tematycznych dmuchawcach, które dostępne będą za darmo. Dodatkowo, uczestnicy będą mieli możliwość otrzymania "karty sprawności strażaka", którą będą mogli realizować, zdobywając punkty w wyznaczonych miejscach. To doskonała okazja do pogłębienia wiedzy i umiejętności związanych z bezpieczeństwem i działaniami ratowniczymi.

Zapisy

Aby wziąć udział w festynie, zachęcamy do zapisania się na wydarzenie poprzez link: https://bit.ly/BezpiecznyPowrótzPSP. To wyjątkowa okazja do zdobycia praktycznej wiedzy i umiejętności oraz spędzenia czasu w atmosferze edukacyjnej i zabawy.

Przygotuj się na wyjątkowe doświadczenie, które połączy edukację z rozrywką i pokaże, jak ważne jest zachowanie bezpieczeństwa w codziennym życiu. Do zobaczenia na Festynie z udziałem Państwowej Straży Pożarnej i Decathlon w Sosnowcu!Patronem medialnym wydarzenia jest portal Sosnowiecki.pl.
Patronat portalu Sosnowiecki.pl

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również