Wiadomości z Sosnowca

Programistki z Elektronika najlepsze w konkursie ITGirls rEvolution Academy!

  • Dodano: 2020-12-02 07:00, aktualizacja: 2020-12-01 18:02

Drużyna Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Sosnowcu okazała się najlepsza w konkursie ITGirls rEvolution Academy. To inicjatywa, której celem jest rozwijanie pasji do programowania wśród utalentowanych uczennic szkół średnich, szczególnie kierunków informatycznych. 

„Każdy powinien nauczyć się programowania, bo to uczy myślenia” – to słowa Steva Jobsa, które stały się mottem całego wydarzenia

Projekt ma na celu popularyzację rozwoju w obszarze IT wśród kobiet i wzrost ich kompetencji w tej dziedzinie oraz pokazanie młodym dziewczynom, że wbrew stereotypom, obszar IT jest dostępny i otwarty również dla nich. 

W siedzibie Elektronika odbyło się uroczyste wręczenie nagród za zajęcie 1 miejsca w konkursie informatycznym. Na ręce Marzeny Woli, dyrektor Elektronika przekazano voucher na kwotę 1800 zł na zakup sprzętu IT. Nagrody dla szkoły i dziewcząt wręczyła przedstawicielka Capgemini Polska, Monika Goły.

Skład zwycięskiego zespołu: Nadia Pluta, Sara Sobstyl, Julia Zamirowska, Alicja Janeczko, Natalia Rupala, Sara Gebel, Julia Olszak i Otylia Łagoda.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.