Wiadomości z Sosnowca

Policja ustala przyczyny wybuchu przy ulicy Lenartowicza

  • Dodano: 2021-02-22 08:30, aktualizacja: 2021-02-22 08:19

Policjanci z Sosnowca wyjaśniają przyczyny i okoliczności wybuchu, do jakiego doszło w nocy 20 lutego na ulicy Lenartowicza. Ze wstępnych ustaleń służb wynika, że przyczyną zdarzenia mogło być rozszczelnienie sieci gazowej.

Na tę chwilę nic nie wskazuje na to, żeby w zdarzeniu ktoś ucierpiał. Z pobliskich bloków ewakuowano blisko 400 osób. W wyniku wybuchu zniszczonych zostało kilkanaście samochodów.

Możliwa przyczyna to rozszczelnienie sieci gazowej

Sosnowieccy policjanci nadal pracują nad ustaleniem przyczyn i okoliczności wybuchu, do którego doszło 20 lutego w nocy.  O godzinie 00.40 do służb wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że na terenie kompleksu garaży przy ulicy Lenarotowicza doszło do silnej eksplozji. Na tę chwilę nic nie wskazuje na to, żeby w zdarzeniu ktoś ucierpiał. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że przyczyną wybuchu mogło być rozszczelnienie sieci gazowej. Ze względów bezpieczeństwa zdecydowano o ewakuacji blisko 400 osób – mieszkańców pobliskich bloków. 67 z nich służby miejskie zapewniły schronienie, pozostali znaleźli je u rodzin i znajomych. Rano, gdy zagrożenie zostało zażegnane wrócili oni do domów. Aktualnie policjanci prowadzą szczegółowe czynności na miejscu zdarzenia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również