Wiadomości z Sosnowca

Potężna eksplozja w Sosnowcu! Ewakuowano 400 osób!

  • Dodano: 2021-02-20 15:00

Tej nocy mieszkańcy Sosnowca nie mogli spać spokojnie. Tuż przed godziną 1 w nocy rozległ się ogłuszający huk, a następnie potężny wybuch. W jego wyniku doszczętnie zniszczone zostały trzy garaże, a uszkodzonych zostało kilkanaście aut.


Przeraźliwy huk i silny wstrząs

W nocy, 20 lutego, o godz. 00:42 przy ul. Lenartowicza 142/72 w Sosnowcu doszło do groźnego zdarzenia. Jak informuje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach, wybuch miał miejsce w okolicy kompleksu jednokondygnacyjnych garaży o pow. ok. 100 m2. W każdym garażu znajdował się samochód osobowy. Huk i wstrząs po wybuchu były odczuwalne nawet w sąsiednich miastach. W efekcie zdarzenia uszkodzeniu uległo 12 pojazdów zaparkowanych obok garaży, 3 garaże niemal zniknęły z powierzchni ziemi, ale w sumie uszkodzonych zostało aż 7 z nich.

Ewakuowano 400 osób!

Przybyli na miejsce zdarzenia strażacy zarządzili ewakuację mieszkańców budynku sąsiadującego z garażami. Skala jest olbrzymia. W sumie aż 400 osób musiało opuścić 160 mieszkań.

O godz. 03:58 pogotowie gazowe zakręciło zawór odcinający dopływ gazu do uszkodzonego gazociągu. Około godz. 07:00 awaria została usunięta, a mieszkańcy mogą wracać do swoich mieszkań. Brak poszkodowanych. W dalszym ciągu na miejscu zdarzenia służby prowadzą działania – czytamy w komunikacje WCZK w Katowicach.

O zdarzeniu informował także prezydent Arkadiusz Chęciński.

Służby pracowały całą noc, a dla ewakuowanych podstawiliśmy dwa autobusy. Nad ranem mogli już wrócić do swoich domów. Nie mamy informacji o poszkodowanych, ale uszkodzonych jest kilkanaście samochodów i garaże. Na miejscu nadal trwają prace, bo gruzowisko jest ogromne – poinformował Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Co było przyczyną wybuchu?

Jak wstępnie udało się ustalić PSP, doszło do rozszczelnienia podziemnego gazociągu. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Potężna eksplozja w Sosnowcu! Ewakuowano 400 osób!

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.