Wiadomości z Sosnowca

Dwie osoby zostały ranne w wyniku wybuchu na terenie stacji benzynowej w Sosnowcu

  • Dodano: 2021-02-11 10:45, aktualizacja: 2021-02-11 16:37

Dzisiejszej nocy na terenie  stacji benzynowej przy ulicy Braci Mieroszewskich w Sosnowcu doszło do wybuchu. Co było przyczyną zdarzenia?


Jak informuje Wojewódzkie Centrum zarządzania Kryzysowego, w środę, 10 lutego, o godz. 23.47 przy ul. Braci Mieroszewskich w Sosnowcu doszło do wybuchu na wolnostojącej stacji paliw. Podkreślono, że nie udało się jeszcze ustalić przyczyn zdarzenia. Wybuch był silny, bowiem z budynku stacji paliw nie zostało wiele. Trwa ustalanie przyczyn eksplozji. 

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, eksplozja nastąpiła w momencie, kiedy pracownik, który zszedł do podziemnych pomieszczeń budynku stacji, włączył światło – informuje oficer prasowy sosnowieckiej policji.

Dwie osoby zostały poszkodowane

W wyniku wybuchu poszkodowanych zostało dwoje pracowników. To 60-letni mężczyzna i 44-letnia kobieta- pracownicy stacji, którzy trafili do szpitala z poparzeniami. Zbiorniki gazowe oraz dystrybutory paliw nie zostały uszkodzone.

Na miejscu zdarzenia policjanci wykonywali w nocy intensywne czynności, które dzisiaj będą kontynuowane. Dopiero po ich przeprowadzeniu możliwe będzie wskazanie przyczyn wybuchu.

Wybuch na terenie stacji benzynowej w Sosnowcu

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.