Wiadomości z Sosnowca

Podsumowanie działań "Bezpieczny Pieszy" w Sosnowcu. Ujawniono 176 wykroczeń!

  • Dodano: 2023-05-15 06:30, aktualizacja: 2023-05-15 09:25

Policjanci z tutejszego Wydziału Ruchu Drogowego w ubiegłą środę prowadzili na ulicach Sosnowca cykliczne działania Bezpieczny Pieszy. Ich celem jest zapewnienie poziomu bezpieczeństwa niechronionym uczestnikom ruchu drogowego.

Jak wypadł Sosnowiec?

W działania zaangażowanych było 26 policjantów z sosnowieckiej drogówki. Podczas ich trwania mundurowi sprawdzali, czy zarówno kierowcy, jak i piesi przestrzegają obowiązujących przepisów oraz czy zachowują podstawowe zasady bezpieczeństwa. Policjanci byli świadkami łącznie 176 wykroczeń. Większość z nich – aż 117 - popełnili kierujący, przekraczając prędkość w rejonie przejść dla pieszych.

Policjanci zatrzymali również do kontroli mężczyznę, który kierował samochodem mimo ciążącego na nim wyroku Sądu o zakazie prowadzenia pojazdów.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza w pobliżu przejść dla pieszych, a także o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy również o używaniu elementów odblaskowych, dzięki którym jesteśmy widoczni dla kierowców nawet z dużej odległości. - czytamy na stronie KMP.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również