Wiadomości z Sosnowca

Medalowe "oczko" karateków. Wielki sukces sosnowieckiego Klubu Karate

• Dodano: 2023-05-12 07:15, aktualizacja: 2023-05-11 22:21

Pierwsze miejsce w klasyfikacji punktowej, srebro w klasyfikacji medalowej i 21 medali – to ogromny sukces Sosnowieckiego Klubu Karate podczas V Turnieju Karate Kyokushin pod patronatem Prezydenta Miasta Będzina.

Wyniki sportowych zmagań

16-osobowa młodzieżowa kadra SKK wróciła do klubu z pełnym workiem medali –  6 złotymi, 6 srebrnymi i 9 brązowymi.

Złote medale w kata zdobyli Magdalena Cieślik i Wincenty Szczesio, a w kumite – Liliana Szczesio, Hanna Pawlak, Wincenty Szczesio i Filip Witkowski.

Srebro w kata trafiło do Poli Ramos, a w kumite  srebrne medale wywalczyli Berenika Piecha, Pola Ramos, Nikola Sadowska, Jan Koryciński i Dominik Umiński.

Brąz w kata zdobyli Liliana Szczesio, Berenika Piecha, Hanna Pawlak, Dawid Witkowski i Jan Koryciński. Brązowe medale w kumite trafiły do Martyny Cieślik, Magdaleny Cieślik, Gabrieli Zielińskiej i Dawida Witkowskiego.

Poza podium na V miejscu uplasowali się – w kumite Mikołaj Umiński, w kata Filip Witkowski, a na VII miejscu w kumite – Łucja Podżorska i Helena Bachleda-Księdzularz. W zawodach udział wzięło ponad 300 zawodników z 27 klubów.