Wiadomości z Sosnowca

Okradał skarbonki odkurzaczy przy myjniach samochodowych. Grozi mu do 10 lat więzienia

  • Dodano: 2021-10-11 09:15

Sosnowiecki kryminalny z Komisariatu Policji II zauważył na ulicy i zatrzymał podejrzanego, który wcześniej został przez policjantów ustalony jako sprawca szeregu włamań do skarbonek odkurzaczy przy myjniach samochodowych. Zatrzymany odpowie za sześć włamań do skarbonek na terenie Sosnowca, dokonanych w okresie sierpnia i września 2021 roku.

Włamywał się do skarbonek odkurzaczy przy myjniach samochodowych

Sosnowieccy policjanci już od sierpnia otrzymywali głoszenia włamań do skarbonek odkurzaczy i czernidła do opon, umieszczonych przy myjniach samochodowych na terenie Sosnowca. Kiedy przyjrzeli się tym kradzieżom, okazało się, że stoi za nimi jeden i ten sam sprawca. Dodatkowo kryminalni doskonale go znali. Kiedy zostały już ustalone jego personalia, pozostawało już tylko go zatrzymać. To jednak nie okazało się tak proste. 21-latek celowo unikał spotkań z organami ścigania. Wpadł przypadkiem.

Poszukiwany 21-latek przez przypadek wpadł w ręce Policji

Kryminalny z Komisariatu Policji II zauważył go na jednej z ulic centrum miasta. Natychmiast go zatrzymał. Sprawca usłyszał już zarzuty dokonania 6 włamań do urządzeń - skarbonek, znajdujących się na terenie Sosnowca. Policjanci podkreślają, że sprawa może być rozwojowa, bowiem obecnie trwa sprawdzanie, czy sprawca nie działał również na terenie miast ościennych - jeśli się okaże, że tak, usłyszy kolejne zarzuty. Grozić mu może do 10 lat więzienia.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.