Wiadomości z Sosnowca

Nowy wykonawca przebudowy ul. Kukułek. Prace zostaną wznowione!

  • Dodano: 2022-03-02 11:00

Prace przy ul. Kukułek zostaną wznowione. Po perturbacjach związanych z poprzednim wykonawcą za dalszą modernizację drogi odpowiedzialna będzie firma Silesia Invest. Dobra wiadomość jest też taka, że przebudowa obejmie więcej ulic.

Przebudowa za niemal 5,5 mln zł

Przypomnijmy, że prace w tym miejscu rozpoczęły się w końcu w styczniu 2021 r. Przebudowę – za 5,9 mln zł – miała zrealizować firma Junkobud sp. z o.o. ze Świętochłowic. Niestety niemal od początku inwestycji nie przebiegała ona tak jak powinna. Finał był taki, że firma zeszła z placu budowy i prace zostały wstrzymane. Miasto rozpisało nowy przetarg. Ostatecznie za dokończenie inwestycji odpowiadać będzie firma Silesia Invest. Wartość umowy to niemal 5,5 mln zł.

Inwestycja przy ul. Kukułek to przede wszystkim wybudowanie 1,7 km nowej jezdni, ułożenie podbudowy drogi oraz nowy asfalt, a także chodnik i oświetlenie.

– Mieliśmy tutaj niestety zamieszanie z tą inwestycją, ale liczymy, że to co złe w tej kwestii już za nami. Na pewno sytuacja nie mamy wpływu. Tak było w tym przypadku. Przepraszamy, że do takiej sytuacji doszło, ale nie była to wina miasta. Wracając do kwestii czysto technicznych. U niektórych kierowców nowa droga sprawia, że jeżdżą szybciej niż należy. Dlatego zadbamy o uspokojenie jazdy na tej drodze. W kilku miejscach pojawią się wyniesione skrzyżowania, co automatycznie spowoduje ograniczenie prędkości w ich rejonie – wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Zmieni się również organizacja ruchu na ulicy 11 listopada

Kierowcom ponownie zostanie udostępniona możliwość zjazdu w ul. Kukułek dla jadących od strony Niwki i Dańdówki.

Umowa z nowym wykonawcą została rozszerzona, to znaczy, że zostaną przebudowane dodatkowe ulice, których w pierwszej umowie nie było.

– Szczególnie stan ulicy Koźlej jest zły. Dlatego ta ulica też będzie przebudowana, podobnie jak boczne fragmenty ulicy 11 Listopada. Liczę na to, że główna arteria czyli ulica Kukułek będzie gotowa w ciągu kilku miesięcy – wyjaśnia prezydent Sosnowca.

Okolice ulicy Kukułek to teren intensywnej budowy nowych osiedli mieszkaniowych, można śmiało powiedzieć, że w niedalekiej odległości od centrum miasta powstała nowa dzielnica. Jednak stan nawierzchni pozostawia wiele do życzenia, a co ważniejsze wzdłuż drogi dotychczas praktycznie nie było chodnika i oświetlenia.

Inwestycji towarzyszyć będzie budowa kanalizacji deszczowej, a także przebudowa sieci elektroenergetycznej, teletechnicznej, wodociągowej i gazowej.

Warto przypomnieć, że przebudowa będzie dofinansowana kwotą blisko 2,9 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych.

– Wykorzystamy te pieniądze w najlepszy możliwy sposób. Cieszę się, że nasze staranie i zmiany w Sosnowcu są doceniane w Urzędzie Wojewódzkim. To też realizacja obietnicy złożonej przez ze mnie oraz klub Koalicja Obywatelska Wspólnie dla Sosnowca  – dodał prezydent Sosnowca.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również