Wiadomości z Sosnowca

Napaść na pasażera autobusu linii M4. Bohaterska postawa kierowcy, uratował 60-latka

  • Dodano: 2022-01-18 12:00

Przerażająca sytuacja w autobusie linii M4. 20-latek wtargnął do pojazdu i zaatakował 60-letniego pasażera. Prawdziwą odwagą i bohaterstwem wykazał się kierowca, który powstrzymał napastnika.

Według informacji podanych przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię, dramatyczne zdarzenie miało miejsce w ubiegłą środę po godzinie 10.00 rano. 20-letni napastnik niemal wpadł do autobusu linii M4 na przystanku Porąbka Wiejska, przeszedł przez cały pojazd, po czym usiadł przy drzwiach. Na siedzeniu po lewej stronie autobusu siedział 60-letni pasażer.

W pewnym momencie 20-letni napastnik wstał i z całej siły kopnął starszego mężczyznę. Całą sytuację zarejestrowały kamery monitoringu znajdujące się wewnątrz autobusu. Kierowca autobusu PKM Sosnowiec od razu zauważył, co się stało i nie wahając się niemal od razu zatrzymał pojazd, uniemożliwił napastnikowi ucieczkę poprzez blokadę drzwi i wezwał policję na miejsce zdarzenia. Mundurowi zatrzymali 20-letniego napastnika.

Kierowca linii M4 zatrzymał napastnika. Córka poszkodowanego dziękuje za pomoc

Całą sytuację przedstawił w mediach prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.

Córka poszkodowanego napisała do mnie: "Gdyby nie kierowca, nie wiem jak mogłoby się to skończyć. Wielkie podziękowania"  - napisał włodarz miasta, przyznając, że „gdyby nie interwencja [kierowcy – przyp. red.], nie wiadomo jak skończyłoby się to brutalne zdarzenie.

Prezydent Sosnowca ma zamiar przyznać specjalną nagrodę bohaterskiemu kierowcy. Internauci nie zostawili na 20-latku suchej nitki. Wielu komentujących przyznaje, że przez niską szkodliwość takich czynów w społeczeństwie jest coraz większe przyzwolenie na podobne zachowanie.

Niektórzy czują się zbyt pewnie i atakują kogo chcą tylko dlatego, że chcą, mogą, ktoś im się nie spodoba. Brawo za właściwą postawę kierowcy. Mam nadzieję, że zarówno pasażerowie jak też kierowcy będą wreszcie bezpieczni. Mamy zacząć gaz ze sobą nosić ? Oczywiście ważne, by otoczenie wreszcie reagowało, bo dziś ja a jutro ty. Nagroda dla kierowcy i oby nie tylko uścisk dłoni, bo był w pracy. A ten typ powinien poczuć strach a nie jedynie mieć darmowy hotel na nasz koszt – czytamy w jednym z komentarzy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również